slvk
30.09.16,09:22
Ked ma urad prace vyradi z evidencie pre nespolupracu s nim, mozem sa v buducnosti znova zaevidovat a po akej dobe?
ivka70
30.09.16,07:40
Mozes, najskor po 6 mesiacoch.

UPSVAR - Informácie o postupe pri vyradení z evidencie uchádzačov o zamestnanie (http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr/informacie-o-postupe-pri-vyradeni-z-evidencie-uchadzacov-o-zamestnanie.html?page_id=12937)

... Úrad vyradí uchádzača o zamestnanie z evidencie uchádzačov o zamestnanie na dobu šiestich mesiacov v prípade, ak sa jedná o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie, ak uchádzač o zamestnanie svoju neúčasť nepreukáže vážnymi dôvodmi(pozri zákon):

- vykonávania práce bez pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu
- nespolupráce s úradom
marekpm
30.09.16,07:41
Áno, znova po pol roku, určite je to napísané aj v rozhodnutí o vyradení z evidencie, netreba zabudnúť nahlásiť sa do zdravotnej poisťovne ako samoplatca
Maťo199
17.01.17,10:32
Dobrý deň, môžem sa spýtať aké doklady treba so sebou priniesť na úrad (okrem vysvedčení a občianskeho preukazu), ak som bol vyradení pre nespoluprácu (6 mesiacov už ubehlo) a som samoplatiteľ bez zamestnania? Počas času na úrade som pracoval na dohodu, ale zmluva mi skončila 2 mesiace pred vyradením (papier o skončení dohody som neodovzdal a nedostavil sa na stanovený termín).