mimi2493
30.09.16,14:16
Ahojte, prosím o radu.
V auguste 2016 sme s kolegyňami dali výpoveď v jednej nemenovanej zahraničnej firme. V polovici septembri a nám mala podla zmluvy prísť výplata, no ani jednej z nás neprišla.
Vo firme sme robili 3 týždne, (ako telefonistky- mali sme zháňať klientov- podnikateľov, pre investovanie), okrem jednej zamestnankyne ktorá tam pracovala od júna (výplatu za jún dostala). Zistili sme, že ,,šéfka" firmy sa na našom bývalom pracovisku už nenachádza, recepčná ju tam naposledy videla keď sme dali výpoveď.
Firma sa zaoberala investovaním na kapitálových trhoch, teda sa v nej točili dosť veľké peniaze, no s nikým sa nedá kontaktovať.
Zaujímalo by ma čo robiť-- podať trestné oznámenie na polícii alebo najskôr podať podnet na inšpektorát práce?? poprípade čo by ste robili na našom mieste? ďakujem za info, vopred sa ospravedlňujem za gramatiku a štylistiku.
jslancik
30.09.16,13:20
a schránková firma to bola v akom zmysle? robili ste telefonistky zo schránky?
aký máte na zmluve termín výplaty?
mimi2493
30.09.16,13:26
Schrankova firma-na slovensku nesidlili, na adrese v zmluve sidlila len kancelaria v ktorej im preberali postu, inak je to bulharska firma. Pred par dnami som sa bola pytat co je s nasimi mzdami a na recepcii mi povedali ze uz tam nesidli ani ta kancelaria. Vyplatny termin mame na zmluve k 15.. dnu v mesiaci. Ani vo firme ktora spracovava mzdy mi nevedeli nic povedat.
Viiila76
15.11.17,11:29
Dobry den. Ako to nakoniec s Vami dopadlo? mam podobny problem.
mimi2493
15.11.17,13:15
Dobry den, bohuzial do dnesneho dna nemam peniaze na ucte a z firmy slovak marketing research sa mi nikto neozval ani sa s nikym nepodarilo skontaktovat. Spojila som sa so slecnou ktora tam kedysi pracovala ako tlmocnicka a jej sice vyplatu dali ale aj podla nej to boli podvodnici. Tiez ste robili pre slovak marketing research? Konatel je nejaky Nikolay Logodashki. Netusim ani na koho sa obratit lepsie by bolo podat hromadne trestne oznamenie, nakolko na policii sa vyjadrili ze to nemozu riesit lebo suma vyplaty ktoru som mala dostat nebola tych cca 330€.


som tam cely mesiaoc
Viiila76
23.11.17,08:21
Dobry den. Ja to riesim cez garancny fond socialnej poistovne. Momentalne cakam na vyjadrenie.

Skuste to tiez. nakolko je to firma so sidlom na SK podla ORSR, tak mate narok na vyplatu z garancneho fondu az do vysky cca 2000 €. Skuste. :)

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0ahUKEwjg2rqM2cnVAhVFCcAKHSM9DQQQFgg5MAI&url=http%3A%2F%2Fwww.socpoist.sk%2Fext_dok-04-uspokojovanie-narokov-z-garancneho-poistenia%2F54859c&usg=AFQjCNE5OO9_w3HURxqO_Ivmswybta91yg