birs1
30.09.16,19:18
Môžem použiť adaptér z ktorého "vychádza" 12V a 4A namiesto pôvodného, ktorý mal 12V a 1A ??? Tie 4-1 = 3A sú v podstate ako rezerva, takže sa nič nestane?
jelalim
30.09.16,17:21
zariadenie by malo mat na stitku, alebo v navode napisane povoleny prud.
Treba skontrolovat, pripadne pripravit hasiaci pristroj, len pre istotu, aby bol po ruke :)
sosak
01.10.16,03:29
Kľudne môžeš použiť napájací adaptér s vyššou hodnotou prúdu - ampérov. Napájané zariadenie si zoberie toľko ampérov, koľko potrebuje a spotrebuje.
misoft
01.10.16,08:57
Môžeš použiť. Tento údaj oznamuje výstupné napätie 12V a prúdovú zaťažiteľnosť 4A - teda že zdroj je SCHOPNÝ dodať 4A (nie že dodáva!). Zdroj dodá len toľko ampérov, koľko si "zapýta" zariadenie.
vicktor
03.10.16,13:53
Suhlasim so sosakom misoftom a dam priklad.
Mate doma automaticku pracku? Asi kazdy ma. Ked zacne vyhrievat, tak berie asi 2,5 kW. Ked doperie, zasuniem tam nocnu lampu s 3W LEDkou a predstavte si - nezhori.

Na druhej strane mal som po sebe 3 Nokie. Nabijacka k druhej davala len o 10 mA iny prud ako k prvej a v navode som precital "nepouzivajte ziadnu inu". Napisal som do servisneho strediska ze ako to moze poskodit. Odpisali ze "nesmiete ju pouzit". Fungoval som s nimi (jedna doma, druha v robote) asi 5 rokov bez problemu.
Ale tretia Nokia odmietla druhu nabijacku - preco? Telefon mal nejaky "softwarovy" test?