EvaB.
01.10.16,02:51
Dcéra si po skončení strednej školy našla v lete prácu animátorky v detskom letnom tábore. Odpracovala tam tri turnusy. Pred odchodom som jej prízvukovala, nech si dáva pozor na to, čo podpisuje v zmluve. Vrátila sa bez akejkoľvek zmluvy a bez peňazí. "Zamestnávateľ" takto postupoval pravdepodobne pri viacerých (možno aj všetkých) ľuďoch, ktorí mu tam pracovali. Dcére všetko len sľuboval a hoci som jej povedala, že nech odtiaľ neodíde, kým nebude všetko na poriadku, vypravil ju domov s dvackou v ruke (aby sa vôbec dopravila) s tým, že má teraz nejaké problémy, ktoré ale rieši a všetko dá v priebehu niekoľkých dní do poriadku. Dcére (mladej a hlúpej) je trápne neustále mu vyvolávať. Je to pre ňu trpké poučenie do života, alebo sa s tým dá niečo robiť?
terezamaria
01.10.16,04:49
Bez pracovnej zmluvy, resp. dohody o pracovnej činnosti to bola čierna práca. Pokutu by dostal zamestnávateľ i zamestnanec. Po prvom turnuse, keď nedostala pracovnú zmluvu ani mzdu mala odísť..........no ona zostala ešte na ďaľšie 2 turnusy.
Teraz už jej zostáva naozaj len vyvolávať s tým, že mu povie, že ho pôjde oznámiť na Inšpektorát práce, príslušný k miestu výkonu práce zamestnávateľa s tým, že bude riskovať pokutu aj pre seba, možno sa na to zamestnávateľ chytí....ale veľmi pochybujem.
veronikasad
01.10.16,05:10
Nech si preverí v sociálnej poisťovni či ju zamestnávateľ prihlásil. Telefonické informácie neposkytuju, treba ísť osobne
taiko
04.10.16,19:13
Preco by si s tym mala robit nieco Ty?
avalik
04.10.16,19:53
este moze byt situacia taka, ze ziadne tabory sa nekonali, a ak ano, tak dcera dostala peniaze na ruku a bud ich uz minula, alebo ma v plane ich pouzit na ucel, ktory ti nechce prezradit ... ale moze to byt tak ako pises ty