Lucia0603
01.10.16,07:40
dobry den,nasiel by sa nejaky dobry clovek,ktory by mi "prelustroval" vyplatnu pasku? Ak ano,napiste mi prosim spravu...dakujem:-) mzdovej som sa opýtala,do akeho st.koeficientu nas radi,povedala že 1,max. 1,2.ak patrím do 1,2 ,nemala by som mať zakl.mes.plat miesto uvedených 405,486?
arizona
01.10.16,05:47
Tu sa radi verejne,na skle.Mozes si na paske zaciernit osobne udaje,skopirovat a prilozit sem do prilohy,urcite ti niekto poradi
Lucia0603
01.10.16,06:10
Arizona,dakujem,uz som to tam hodila
avalik
01.10.16,06:16
dopln aku pracu vykonavas, aky stupen narocnosti prace mas uvedeny v pracovnej zmluve

vseobecne podla ZP:

a) pracovné miesto zodpovedajúce prvému stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon pomocných, prípravných alebo manipulačných prác podľa presných postupov a pokynov,
b) pracovné miesto zodpovedajúce druhému stupňu náročnosti práce charakterizuje výkon ucelených obslužných rutinných prác alebo odborných rutinných kontrolovateľných prác podľa daných postupov alebo prevádzkových režimov, alebo prác spojených s hmotnou zodpovednosťou; výkon jednoduchých remeselných prác; výkon sanitárnych pracovných činností v zdravotníctve; výkon opakovaných, kontrolovateľných prác administratívnych, hospodárskosprávnych, prevádzkovo-technických alebo ekonomických podľa pokynov alebo ustanovených postupov,
Lucia0603
01.10.16,06:20
veď práve že v zmluve nemám žiaden stupeň..mám uvedene-pomocna kuchárka,ale je to blbosť,obsluhujeme aj stroje,minim.tri...preto sa mi nezdá odpoveď od mzdovej..
Lucia0603
01.10.16,06:26
A keď mi smena pripadne napr.na 24.12,mam neplatene voľno..odpoveď od mzdarky-pan riaditeľ povedal že tak to má byť..my si však myslíme že nemá...
Ingrid Ondruskova
01.10.16,13:02
úplne sa strácam....toho 24.12. ste odrobili ak áno nebolo to zaplatené???? alebo ste chceli dovolenku, či čo???
veronikasad
01.10.16,13:14
Máš mesačnú alebo hodinovú mzdu? Ak mesačnú, sviatok je súčasťou mesačnej mzdy, nemáš neplatené voľno, ale ani to zamestnávateľ neplatí nič navyse
Ingrid Ondruskova
01.10.16,13:24
som bývalá mzdárka, páska je v absolútnom poriadku, pracujete za mesačnú mzdu 405,-EUR/Vaša priemerná hodinovka je 2,35EUR/ + tam máte nejaké príplatky za soboty, nedele+osobné ohodnotenie a preplatenú dovolenku ...37,5 hod., hr. mzda mi vyšla presne 559,81 z toho odpočítané poistenie, daň a stravenky...no všetko mi sedí....asi pri podpisovaní prac. zmluvy a platu ste sa mali hneď na začiatku hádať, že Vaše prac.povinnosti v žiadnom prípade nespadajú do minimálky....držím palce....dneska je taká doba, že nás chcú všade ošuškať!!!
Ingrid Ondruskova
01.10.16,13:30
a ešte som zabudla: CELKOVÁ CENA PRÁCE vo Vašom pípade 754,78 EUR, to je suma, ktorú CELKOVO stojíte pána podnikateľa....s odvodmi...so všetkým....
veronikasad
01.10.16,13:33
Ingrid, 2.35 je minimálna hod.mzda, nie priemerka. Priemerná je o dosť vyššia.
Ingrid Ondruskova
01.10.16,13:43
oh...áno...pardon za terminologiu, už som to dlhšie nerobila.....priemerka je cez 3 EURá....
jslancik
01.10.16,13:49
Lucia, to, že obsluhujes "stroje" , ešte neznamená, že je to nejak náročné. Zapnúť mixér, supac na zemiaky a rúru zvládne aj opica, nič v zlom.
Lucia0603
01.10.16,14:20
Tak určite nezapinam rúru,mixer..asi si v takej výrobe ešte nebol,tak pomlc...jeden z nich bol dokonca bezpečnostným ohodnotený tak, "že si nevie predstaviť ako pri tomto fungujeme"...zakvaci ti to ruku a večer si na markize..cca pred pol rokom nariadil bezpecak zamestnávateľovi dať tam kryt atď,ze vraj najviac do 2 mesiacov to skontroluje.este že je október,napravene to nie je a bezpecak nikde...hold,slovensko naše...
Lucia0603
01.10.16,14:29
Ingrid,veronika,dakujem za odpovede:-) a mám mesačnú mzdu,pracujem v nepretr.prevadzke..to znamená,ze keď mi na 24,25,26.12 pripadnu smeny,vedu mi to ako "neodpracovane hodiny" a tym pádom nezaplatené..
Lucia0603
01.10.16,14:36
Ešte sa chcem opytat- takže vlastne som zahrnutá do koef. 1,0 s touto mzdou?
kopretinka
01.10.16,15:44
ak máš naplánované smeny na vianočné sviatky a neodrobíš ich,tak to musíš mať zaplatené,akoby si bola v práci.Ak to evidujú ako neodpracované,tak čo potom? Nechýbajú ti hodiny? Asi by zamestnávateľa mal prevetrať inšp.práce.
Ingrid Ondruskova
01.10.16,15:44
Jednoznačne patrite do 1ky!!! To, že máte na výplatnej páske o trošičku viacej, to sú rôzne príplatky za víkendy/to Vám MUSIA zaplatiť podľa zák.práce!!!/ a pod. + osobné ohodnotenie...toto všetko je pohyblivá zložka mzdy, ktorú môžete aj nemusíte dostať...hlavne to osobné ohodnotenie....ale základná mzda je minimálka...
P.S.: keď má niekto na páske hoci ja 1000,-EUR, to je "len" polovica rovnice, treba sa potom aj spýtať, čo sa tými 1000EURami aj skrýva...počet odrobených hodín a ďalšie....nechcem sa moc rozpisovať, lebo ma to v zásade štve, že Slováci robia za smiešne bubáky a keď niekto z "normálnych" ľudí sa približuje slovenskému akože priemeru /čo je tuším dnes už cez 900,-EUR/ tak väčšinou zistím že to majú ale RIADNE oddretéééé.....nadčasy...veľa nadčasov, piatky-sviatky, príplatok za rizikovú prácu apod..../
Ingrid Ondruskova
01.10.16,15:55
Ešte sa chcem v zásade vrátiť k tým sviatkom....ja som z "kancelárskeho" prostredia, takže, keď sviatky pripadali napr. na pondelok-utorok-streda...a ja som sedela doma na riťke....toto všetko som mala preplatené......takže podobná analógia aj pre ľudí z výroby.....ak nepreplácajú...súhlasím s kopretinka.....o tej kontrole....
kopretinka
01.10.16,16:05
títo majú tisíc eur aj bez príplatkov
http://www.porada.sk/album.php?albumid=2092&attachmentid=149647
Ingrid Ondruskova
01.10.16,16:12
jééj tak strašne som chcela kliknúť na ten odkaz...ale osud mi nedoprial...neviem prečo, ale nedá sa mi to naklikať...no nevadí.....
Lucia0603
01.10.16,16:27
Presne tak,tie hodiny zaplatené nemám..a pracovný fond u nás neexistuje.ked som sa opýtala prečo mi ho nevedú,odpoved bola-miesto 20dni dovolenky máte 21,5 to je miesto toho fondu..či sa mi niečo nepáči..inspektorat?jasné že som písala do presova,prisli takí dvaja starší pani,porehotali sa s "najvyššími" a bolo vybavené..to dokonca nemám ani zmluvu,od 2012 mám len 1 papier kde mám napísané plat.podmienky 327e..
kopretinka
01.10.16,17:38
Ingrid,kukni na nové fotky nad šuťákom,alebo skús kliknúť ešte raz
kopretinka
01.10.16,17:50
napíš na národný inšpektorát práce,a daj tam aj info,ako prebiehala kontrola z prešova...samozrejme anonymne....