chamber13
01.10.16,16:58
Dobrý deň, môžem sa prihlásiť na skúšky z autoškoly v inom meste ako som robila kurz? Ďakujem
buchač
01.10.16,15:15
Platí :

Termín skúšky oznámi orgán Policajného zboru autoškole najmenej päť pracovných dní pred jej vykonaním.

Autoškola s určeným termínom a miestom vykonania skúšky z odbornej spôsobilosti bezodkladne oboznámi tých žiadateľov o vykonanie skúšky, ktorí predložili správne a úplne vyplnenú žiadosť o udelenie vodičského oprávnenia, ustanovené doklady a tlačivá.
chamber13
01.10.16,15:25
z toho mi vyplýva že môžem. stačí ked doložím potrebné papiere z autoškoly, kde som robila kurz a prihlásim sa cez inú autoškolu v inom meste. správne chápem?
buchač
01.10.16,16:38
No pokiaľ ja viem a aj podľa uvedeného vyplýva, tak na skúšky v tej podstate prihlasuje žiadateľa/ľov hromadne autoškola.

Tu ide tiež aj o to, že skúšky sa zúčastňuje (sedí na vedľajšom sedadle) inštruktor, ktorý adepta pripravoval.

Myslím si, že takýto prípad je ojedinelý...takže jednoznačnú odpoveď dostaneš na príslušnom DI v meste, kde chceš (chcela by si) vykonať skúšku.
sosak
02.10.16,06:28
A má tá autoškola aj zastúpenie v inom meste, ako si robila kurz? Alebo chceš robiť skúšky v inom meste a v inej autoškole?
sosak
02.10.16,06:35
Nestačí, že si doložíš potrebné papiere z autoškoly. S autoškolou sa najprv musíš dohodnúť a nejaký poplatok aj zaplatiť.
chamber13
03.10.16,07:50
tak jasné, že to asi bude niečo aj stáť a musím nájsť autoškolu, ktorá bude ochotná. skôr som chcela vedieť, či je to možné podľa vyhlášky. ja som v nej nič také, že by to možné nebolo, nenašla, ale v autoškole, kde som robila kurz nás s tou informáciou rovno privítali. iný inštruktor zas povedal, že sa to dá, ale uznal, že má možno staré informácie