AVE67
01.10.16,17:04
Poprosím Vás o radu, učiteľka má pedagogické vzdelanie a urobila si v 06/2011 ďalší aprobačný predmet - má vystavené osvedčenie o ukončení kvalifikačného vzdelávania pedag.zamestnancov na splnenie kvalifikačného predpokladu na vyučovanie ďalšieho aprobačného predmetu /kvalif.vzdel. podľa § 8 ods. 1 písm.c/ 317/2009/ a na osvedčení je uvedených 90 kreditov.
Táto učiteľka doteraz nemá pedagogickú prax /pracovala v inej oblasti/.
Ako zaradím túto učiteľku? Zaradím ju do 9 PT + adaptačné vzdelávanie + kreditový príplatok 12 %?? Alebo bez kreditov???
Poradte mi prosím????
avalik
01.10.16,16:40
317/2009

(4) Kredity možno získavať aj pri prerušení výkonu pedagogickej činnosti alebo prerušení výkonu odbornej činnosti
a) z dôvodu materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky, prechodu na výkon odborných činností územnej samosprávy na úseku školstva60) alebo prechodu na výkon štátnej služby v orgánoch štátnej správy na úseku školstva,
b) z iného dôvodu prerušenia nepresahujúceho dobu troch rokov.



Ak doteraz nevykonavala prax, mohla vobec ziskat kredity? V tomto pripade by som urcite oslovila Ministerstvo skolstva a az po ich vyjadreni by som riesila kreditovy priplatok.




§ 47a

(9) Riaditeľ školy a riaditeľ školského zariadenia uzná pedagogickému zamestnancovi a odbornému zamestnancovi získané kredity za programy kontinuálneho vzdelávania absolvované pre príslušnú kategóriu a podkategóriu, v ktorej je pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec zaradený, alebo pre vyučovaný predmet učiteľa, v závislosti od potrieb a zamerania školy alebo školského zariadenia a v súlade s plánom kontinuálneho vzdelávania, na účely vyplácania kreditového príplatku podľa osobitného predpisu;58) riaditeľovi školy a riaditeľovi školského zariadenia uzná kredity zriaďovateľ v závislosti od potrieb a zamerania školy alebo školského zariadenia a v súlade s plánom kontinuálneho vzdelávania, na účely vyplácania kreditového príplatku podľa osobitného predpisu.58) Riaditeľ školy alebo riaditeľ školského zariadenia uzná kredity priznané poskytovateľom len za jeden program kontinuálneho vzdelávania, ak pedagogický zamestnanec alebo odborný zamestnanec získal profesijné kompetencie v rôznych programoch kontinuálneho vzdelávania alebo u rôznych poskytovateľov, ak tieto programy kontinuálneho vzdelávania sa neodlišujú obsahom a cieľmi.



Ak riaditel uzna tieto kredity, kreditovy priplatok jej patri.
AVE67
01.10.16,16:50
A ja ju zaradím do 9 PT + uznám 12 % kredity a urobím jej adaptačné vzdelávanie?
AVE67
01.10.16,16:55
Ale tie kredity 90 je uvedené priamo na osvedčení o ukončení kvalifikačného vzdeláv. - vyučovanie ďalšieho aprobačného predmetu ktoré vydala pedagogická fakulta. Je to v poriadku?
avalik
01.10.16,16:58
doplnila som odpoved
AVE67
01.10.16,17:51
Lenže v roku 2011 sa mohli ešte získať kredity za absolvované akreditované programy kvalifikačného vzdelávania podľa § 8 ods. 1 písm. c) § 47 nie???
alebo je to divné????
avalik
01.10.16,19:00
mohli ale aj vtedy platilo ustanovenie o preruseni - pises, ze este neucila,