stanislav konecny
03.10.16,14:02
Dobrý deň, chcel by som sa Vás opýtať ohľadom materskej. Mám dvojročnú dcéru s ktorou je manželka doma a poberá rodičovský príspevok, keďže pred tým nepracovala tak poberá rodičovský príspevok od narodenia dcéry. Ja pracujem a som vo výpovednej dobe, pretože mením zamestnanie a výpoveď mi končí 31.10.2016 a v novom zamestnaní nastupujem 1.11.2016. Je možné aby som v terajšom zamestnaní kde mi končí pracovný pomer ešte teraz v októbri požiadal o materskú, s tým že by som v novembri nastúpil v novom zamestnaní ? Samozrejme manželke by bolo pozastavené vyplácanie rodičovského príspevku a bola by dobrovoľne nezamestnaná keďže niekedy v novembri čakáme dvojičky tak po dobu poberania materskej by bola dobrovoľne nezamestnaná s tým žeby si platila potrebné odvody sama. Keď sa mi skončí materská, tak si manželka opätovne požiada o rodičovský príspevok. Je niečo také možné a hlavne ide o to že či musí zamestnávateľ súhlasiť s materskou a či by som počas poberania materskej musel byť stále zamestnancom u terajšieho zamestnávateľa? Dalo by sa to aj u nového zamestnávateľa zariadiť tak aby som mohol súbežne čerpať materskú a pracovať? A keby že teraz pred narodením dvojičiek začnem čerpať materskú na dvojročnú dcéru tak je možné potom opäť čerpať materskú aj na dvojičky?
Ďakujem