milos222
03.10.16,13:46
Ahojte

Som radovy statny zamestnanec, ktory nema pristup k zapisu z operacnej porady riaditela. Informacie dostavame iba sprostredkovanie cez veduceho oddelenia ak sme v tom case na pracovisku (alebo si môzeme prist precitat zapis z OPR na sekretariat - ziadne kopirovanie alebo posielanie emailom).

Aku ma v tomto pripade pravnu silu takyto zapis ak sa tam uvedie nejaka povinnost a ja ju nesplnim s tym ze som o tom nevedel. Normalne podpisujeme "prikaz riaditela" ale casto sa stava ze nieco clovek nesplni a je "popotahovany" s tym ze to bolo v zapise z OPR.

vdaka
misoft
03.10.16,13:04
Vraví sa "Neznalosť zákona neospravedlňuje". Ty - ako štátny zamestnanec, ak je možnosť sa s tým oboznámiť (aj z tej tabule), alebo ak dostaneš príkaz, usmernenie od nadriadeného - musíš splniť to. Je to právne OK. V štátnej správe platí hierarchia. Príkaz riaditeľ nemusí byť v každom prípade.
milos222
03.10.16,13:12
OK. Vdaka za info. "Príkaz riaditeľ nemusí byť v každom prípade." - je nejako definovane co uz musi byt v papierovej podobe a podpisane?
misoft
03.10.16,13:20
Odporúčam prečítať https://www.minedu.sk/data/att/2919.pdf
Zákon o štátnej službe! §59 a hlavne §60 ods.i !
"riadiť sa pri vykonávaní štátnej služby pokynmi vedúceho zamestnanca, ak sú v súlade so všeobecne
záväznými právnymi predpismi a služobnými predpismi,"
Zdôrazňujem výraz "RIADIŤ SA" - teda AKÝKOĽVEK príkaz je platný! Písomný príkaz nie je podmienkou.
buchač
03.10.16,13:22
milos222 (Dnes 16:12) OK. Vdaka za info. "Príkaz riaditeľ nemusí byť v každom prípade." - je nejako definovane co uz musi byt v papierovej podobe a podpisane?
====================
Nuž sorry, ale Ty by si rád každý príkaz riaditeľa mal podpísaný ?
Tebe nestačí príkaz cez nadriadeného ?

No fasa, díky za takých pracovníkov...
misoft
03.10.16,13:25
Veď to potom aj tak na úradoch vyzerá...."mne nikto nič nepovedal, ja to neviem, a v ktorom zákone je to, čo požadujete?...." - teda totál arogancia a ignorácia...
branislavp
03.10.16,14:40
Keď nechceš mať opletačky, musíš často navštevovať sekretariát, kde je k dispozícii zápis z OPR. Iné Ti nič neostáva. Odpíšeš si , aké povinnosti Ti z neho vyplývajú a vieš čo máš urobiť. Príkazy riaditeľa v písomnej forme sú odovzdávané k prečítaniu , zamestnanec to svojim podpisom potvrdí, spolu aj s uvedením dátumu, kedy sa oboznámil s PR. Ak vyplývajú povinnosti či zo zápisu, či z PR všetko je platné a záväzné . Ak niekto niečo opomenie, tak je zle-nedobre.
branislavp
03.10.16,14:51
misoft, určite v štátnej sfére - v úradoch majú vypracované interné smernice, v súlade s platnými zákonmi, ktoré musia rešpektovať zamestnanci.
misoft
03.10.16,15:32
Istotne.... a pokiaľ by nemali - je na to zákon a ten to definuje presne - príde vedúci a nariadi - zamestnanec SPLNÍ. A netreba na to ani papier.
buchač
03.10.16,15:39
Ne kerého frasa je tam potom vedúci, ktorý (opakujem) je medzičlánok medzi riaditeľstvom a pracovníkmi ?
To si akože každý pracovník má chodiť na sekretariát po pokyny ?
Ty keby si bola pracovníčkou na sekretariáte, určite by si bola "spokojná", keby Ťa s každou íčovinou nejaký dilino obťažoval.

Vieš, ako sa ja na to pozerám ?
Milos 222 špekuluje jak beta s eržou, len aby vyšiel z kola von.

Možno sa za nejakú dobu ozve s témou ..." Vydrbali ma zo štátnej správy oprávnene ?"...;)
LEBO si o to festovne koleduje.
branislavp
03.10.16,22:14
buchač, možno že, milos222 má problémy, ale interné smernice nepustia, ešte k tomu v písomnej podobe, ešte aj miesto určené, kde si majú ten zápis pozrieť. Dobre ošetrené, aby sa nikto nemohol vyhovárať.
Sekretárka musí kmitať , aj dilinov trpieť. Je rada, že je zamestnaná.
buchač
04.10.16,04:12
branislavp (Dnes 01:14) Dobre ošetrené, aby sa nikto nemohol vyhovárať.
==================
Mne Ti je jedno...
Ak by som to vzal tak,ako tvrdíš ? Že je to dobre ošetrené a v prípade nesplnenia príkazu problémy.
Kľudne a v pohode by sa tu už dal spomenúť výraz "šikana"....
expeeert
04.10.16,04:20
Nuž ani sa mu nedivím, pritom ako dnes funguje štátna správa, keď väčšinou dosadený riaditeľ berie úplatky a papiere podpisuje zamestnanec.
avalik
04.10.16,05:05
Robila som nacelnika stabu, porady som organizovala kazdy tyzden bud za ucasti najvyssieho alebo bez neho (niektore ulohy zadal mne, ostatne vyplyvali z planovacich dokumentov), na porade som kontrolovala plnenie uloh, a vydavala nove, riesili sa problemy a sucinnost medzi zlozkami. Jednotlivi velitelia nasledne urobili poradu so svojimi podriadenymi a vydali im ulohy. Kto sa nezucastnil, tiez si zapis nasiel na urcenom pracovisku - ziadne kopirovanie, emaily - urobil si zapis do svojho planovacieho kalendara.

Ak si teda preukazatelne oboznameny s tym, ze v pripade neucasti na porade oddelenia si mas prestudovat zapis, organizacne je to dobre urobene. Ak nerozumies zadanej ulohe, urcite mas moznost ju prediskutovat so svojim nadriadenym. Tak isto mas povinnost oboznamit nadriadeneho s problemami pri plneni uloh, ktore by mohli zapricinit ich nesplnenie v urcenom termine.
taiko
04.10.16,05:11
odpadnem, Ty kokso, to si nejaky zakon citovala? :)
Kabaka123
04.10.16,05:20
hodilo Ti to sem 2x
avalik
04.10.16,05:20
Nie, to su moje slova - z praxe :D
taiko
04.10.16,05:23
no povedz a my sa tu teraz hrame s Agile/Scrum, aby sa nam vraj dobre pracovalo a boli sme efektivni :D
avalik
04.10.16,05:32
A nam stacili velitelske zapisniky, planovacie kalendare, cervena a zelena farbicka a modre pero :D
taiko
04.10.16,05:43
nie nie, v dnesnych casoch sa na zvysenie efektivity musi najat externa firma, ktorej sa platia x10000EUR
avalik
04.10.16,05:55
Dobre pises.
Soňa K
04.10.16,06:09
Vojny ľudia viedli ešte pred objavením zápisníkov.
branislavp
04.10.16,17:57
buchač, žiadna šikana, zamestnávateľ má zamestnanca v hrsti - preto tie akty riadenia....."Co je psáno, to je dáno"
Oliwa
04.10.16,19:41
Stačil im stočený pergamen...
Oliwa
04.10.16,19:49
Prečo sekretárka/vedúci oddelenia nepošle zápis z porady/úlohy tým, ktorých sa týkajú, mailom s potvrdením o doručení? Ak nie si na pracovisku, nikto Ťa nezastupuje? Keby si vypadol na dlhšiu dobu, kto by vykonával Tvoju prácu...? Čo v štátnej správe znamená byť "popoťahovaný" a aké to má dôsledky? Je to ústne napomenutie, písomné, alebo čo...?
milos222
04.10.16,20:19
nie nespekulujem. Len chcem vediet ako to je s tymto dokumentom. Lebo naprilkad veduci pride z porady a potom nam o vysledkoch referuje. Ale ako vieme komunikacia je nedokonala a medzi tym co povie clovek v hovorovej reci a co je na papieri moze byt rozdiel. Alebo mame podpisany prikaz riaditela s tym ako urcitu vec riesit. A v zapise z porady sa objavi "len tak medzi recou" uplne protichodna vec.
branislavp
04.10.16,20:36
taiko súhlasím.
avalik
05.10.16,04:03
Vas veduci ma tiez nadriadeneho, mate pravo sa nanho stazovat, v pripade, ze su vydane zmatocne pokyny, ulohy pisomne v staznosti ti staci uviest ich nazov a c.p. nemusis prikladat kopiu.
Otazka je aj, kto robi zapis z porady? Priamo veduci alebo sekretarka?