Saver1
03.10.16,19:30
Dobrý deň.
Budúci rok plánujem začať výstavbu RD. Pozemok je kúpený, cesta a siete k pozemku budú na jar hotové. Amatérsky som si nakreslil projekt v programe roomarranger (vrelo odporúčam) a teraz sa neviem rozhodnúť či do tohto projektu ísť alebo či mám projekt zmenšiť. cenový strop do obývateľnej fázy s kuchyňou bez zariadenia mám 75tis. Obvodové múry sú 21 x 9,5m. Zastavaná plocha 200m, úžitková 168m. Je reálne sa do tejto sumy zmestiť? Kreslil som to s vonkajšími múrmi 38cm a vnútorné priečky 14cm. Neviem ako budú nosné atď, ale dôležité je, že v garáži neriešim podlahu. Vykurovanie podlahovka a tepelné čerpadlo. Strecha bude Ačková väzníková, bez možnosti využiť podkrovie. Pozemok je úplne rovinatý. Orientácia vstupu je severovýchod a izby do dvora juhozápad. Terasa nebude, chcem veľký altánok. Odpad - čov. Berme do úvahy, že mám skvelé ceny na materiál, ale obe ruky ľavé, takže všetko budú robiť firmy a známy. Vopred ďakujem za názory a pripomienky k projektu ako aj k cene domu.
marleau
03.10.16,18:20
Steny sendvičového typu 18-tisíc aj s montážou.
bodliak
03.10.16,18:44
Dá sa, ale chápal by som to skôr ako komerčný prípad na predaj, než dom, v ktorom chcem bývať. Lacné podlahy, lacné okná, lacný vazník, lacná krytina, lacné obklady, lacné rozvody... a ešte lacná robota. Ta dá sa aj do 75.
afrikánka
03.10.16,18:52
Orientácia dobrá, šikovne vyriešené...komora, šatník, dobre vybavená kúpeľňa, dvojgaráž-slušná veľkosť...dá sa využiť na skladovanie. Môžeš byť spokojný. K Tvojmu rozpočtu sa neviem vyjadriť, či postačí vzhľadom k tým firmám.... býva časté navýšenie predpokladanej ceny domu....nech sa Ti dobre stavia a čo najskôr sa nasťahuješ.:):):)
bodliak
03.10.16,19:30
Čo sa dispozície týka, ja by som okno v kuchyni posunul, aby som z lepšieho uhla videl pred vchod.
arizona
04.10.16,06:24
Realne to je,ale treba najst serioznu firmu,ktora dodrzi vopred stanoveny rozpocet a nebude pocas stavby navysovat sumy.Treba ti aj kvalitnu zmluvu,aby sa nezabudlo na ziadne malickosti /vopred zarat do sumy/,ktore ti neskor mozu ceny navysit.Preto treba dokladne preverit, co dana cenova ponuka obsahuje a mozes porovnavat.

Na niektorych materialoch pri stavbe sa neoplati setrit.Usetrit sa da na kupe lacnejsich podlah,obkladaciek,ci farieb, ktore sa daju casom jednoducho vymenit a ine.
Usetrit sa da vyrazne aj na streche. Rozne srandicky /vikiere,okna ,kohuty nad kominom a pod./ ti dokazu strechu neuveritelne predrazit.

Ak ti budu pomahat znami,nezabudni zaratat aj cenu "pohostenia", jedlo,pitie a pod.Nam toto zhltlo znacnu cast penazi.

Co sa mi nepaci na tvojom projekte,tak je ta spalna vedla garaze.Ale aj to sa da asi vyriesit kvalitnou izolaciou voci hluku a chladu.
Chobot
04.10.16,07:21
Pokiaľ to bude cez firmu, tak podľa mňa nepostavíš do 75.000. Ja mám 175 m2 plus garáž 40 m2 (celkovo je zastavaná plocha 222 m2) a vychádza mi to na 200.000 po dokončenie aj so zateplením. Ale je to poctivý dom s tehlovými stenami, ŽB strop a betónové škridle s plným záklopom.

To, čo si navrhol odhadujem náklady cez firmu tak na cca 140 - 160 tisíc bez nábytku.

Na lacné stavebné materiály zabudni. Získaš síce zľavy, ale žiadny obchodník nepôjde s cenou tak dole, aby na tom bol stratový. Takže oproti maloobchodným cenám ti dajú zľavy tak do 30% max. Na stavbu musíš rátať cca 700 €/m2, ak to nerobíš svojpomocne. A u teba bude 170x700 = 120.000.

Ale však skús nájsť nejakú stavebnú firmu, aby ti to aspoň zhruba nacenili, aby si bol v obraze. Ak ti dajú cenu do tvojho limitu, tak to môžeš skúsiť. Ale rátaj s tým, že len dobrý projekt ťa bude stáť minimálne 3-4 tisícky. A ty potrebuješ dobrý projekt, keďže nie si stavebník.
Chobot
04.10.16,07:26
Co sa mi nepaci na tvojom projekte,tak je ta spalna vedla garaze.Ale aj to sa da asi vyriesit kvalitnou izolaciou voci hluku a chladu.

To je v pohode. My máme tiež jednu izbu vedľa garáže. Dala sa tam stena tehla 35 cm a EPS 10 cm v garáži.
Saver1
04.10.16,08:38
DObry den. Dakujem za nazory a cenne rady. Okno v kuchyni sa mozno posunie viac do stredu. To vsetko je priblizne a v stadiu riesenia nakolko som este nebol s projektantom. Este je alternativa spravit to s jednou garazou alebo bez garaze a pristresok pre 2 auta pred domom. Na kupelni podlahach atd planujem vyrazne setrit lebo vyhodit prachy za drahe podlahy je zbytocne a dalsia vec planujem tam byvat mozno 5 rokov mozno 15 takze nestaiam urcite dom na cely zivot. Strecha a lrov budu roesene co najjednoduchsie. Preto ziadne vycnelky a pod. Ten cenovy strop je vyssi a rezervu mam. Realne mozem financovat aj 100tis no vzhladom k tomu ze to nebude dom na cely zivot mi to pride kontraproduktivne platit za drahe materialy. V pripade predaja vela ludom nezalezi na materialoch ale na celkovom dojme. Prosim dalsie pripomiwnky.. ;-)
zk24
04.10.16,08:45
Ak sa ti podarí zohnať ponuku ako mas strop, posun potom prosím kontakt. Ja idem stavať o cca rok, a môj pôdorys je 13,5x9,5 (128m2) zastavanej plochy. a predbežne cenove ponuky na holodom je 80,000 - 100,000 eur, s tým že tam nie je krb v tej cene, niektorí dokonca ani zakladovu dosku nemaju v cene.... Ak by si mal dobry kontakt, podel sa. Dakujem.
Saver1
04.10.16,16:26
Tehlovy skridla 13 x 11 bungalov333 nakomplet 70tis.
kuravesele
04.10.16,16:37
Saver ide o svojpomoc alebo to stavala firma?
zk24
04.10.16,16:49
Tehlovy skridla 13 x 11 bungalov333 nakomplet 70tis.

Das kontakt ?
Saver1
04.10.16,18:53
zivnostnici z okolia za kamaratsky peniaz, nie jedna firma.