alibabusa
04.10.16,11:35
Ako vlastníčka bytu mám právo a povinnosť sa zúčastňovať schôdzí vlastníkov. Môžu ostatní vlastníci odsúhlasiť uznesenie, že ak som niečo zistila týkajúce sa správy domu, že musím byť ticho a neinformovať ich.
ivka70
04.10.16,09:48
Skus to upresnit, takto sa na to odpovedat neda.
Jarka 1
04.10.16,09:48
Vlastníci nemôžu zakázať ďalšiemu inému vlastníkovi, aby "klebetil" o veciach dejúcich sa v dome.
Tweety
04.10.16,10:00
Nie, určite takéto uznesenie nie je možné. Máš rovnaké práva a povinností ako ostaní vlastníci.
alibabusa
04.10.16,10:02
Či môžu vlastníci inému vlastníkovi na schôdzi uznesením zakázať informovanie ostatných o veciach týkajúcich sa správy domu?
ivka70
04.10.16,10:09
Ale akych veci? Nemoze napr. rozsirovat osobne udaje, ak sa k nim dostane, ale na to netreba ziadne uznesenie ,to vyplyva zo zakona.
Ak ide o klebety, tak plati to, co pise Jarka.
Jarka 1
04.10.16,10:25
Po získaní nových informácií dodávam nasledovné:
Informovať ostatných vlastníkov o tom, že fin. prostriedky boli použité na veci, ktoré neboli odsúhlasené vlastníkmi ti nemôžu zakázať žiadnym uznesením. Asi majú v gatiach, keď prišli s takýmto nezmyslom.
Je však možné, že máte odsúhlasený nejaký fin. limit, ktorý môže byť použitý pre potreby domu bez toho, aby to museli odsúhlasiť ostatní vlastníci. Vtedy by bol problém, ak by tento limit niekto sám bez zvolenia prekročil.
alibabusa
04.10.16,10:25
Chcela som pridať bod do programu schôdze a naformulovali uznesenie, že súhlasia s doplnením bodu do programu a v hlasovaní boli proti. Uznesenie proti zdravému rozumu, aby mi nezasiahli do práv.
Jarka 1
04.10.16,10:35
Aha, takže ti neumožnili otvoriť si ústa na schôdzi. To však nebráni tomu, aby si ostatných informovala aj mimo schôdze. Skôr ma udivuje, že prítomní v hlasovaní boli proti doplneniu tvojho bodu. To všetci vedeli o čom má pojednávať, nikomu to nevadilo ... mala by som ešte viac otázok, lebo zdá sa mi, že to všetko nebude len také jednoznačné
Jarka 1
04.10.16,10:39
A už vôbec nechápem, prečo sem priamo nenapíšeš všetky okolnosti, aby si mohla dostať jednoznačnú odpoveď. Nedávaj mi prosím info po kvapkách, ale zadaj to priamo cez doplnenie tvojej otázky.
ivka70
04.10.16,14:28
ak mas pocit, ze si t tou zmenou otazky doplnila, tak sa mylis ....