konrad
28.06.06,16:33
Zdravim,

keby niekto vedel definitivnu odpoved, bol by som velmi vdacny.

Pripad:
Slovenska firma uzavrie zmluvu so zahranicnou produkcnou agenturou (v nasom pripade Madarska rep,.) na vystupenie hudobnej skupiny.

Takze pravny vztah vznikne medzi dvomi spolocnostami a nie priamo medzi umelcom a pravnym subjektom v SR.

Otazka: Treba z toho platit zrazkovu dan z prijmov?

- ak ano, ako sa to vypocita, kedze v tej cene je aj preprava, technicke sluzby, ostatne sluzby, atd.

pripad 2:
ak v zmluve je uvedene, ze
honorar je: X HUF
technicke sluzby: Y HUF
preprava clenov, techniky: Z HUF

- treba platit? ak ano, tak iba z honorara?

Keby nahodou niekto vedel ako je to v opacnom pripade (slovensky umelec ide do zahranicia) aj to by nam pomohlo.

Dakujem vopred za Vase odpovede.
konrad
05.07.06,11:46
asi aj pre Vas je to prilis tvrdy oriesok. cudne je, ze ani danovy poradca nevedel dat na tuto otazku 100% istu odpoved.

takze este stale cakam na odpoved.
Dorinda
22.02.08,07:05
Takyto pripad som teraz mala. Urcite sa dani zrazkovou danou 19% z honoraru umelca, -ov. Zrazkovu dan som odviedla na danovy urad a oni vydaju potvrdenie.
Teraz mam otazku - ako to vsetko zauctovat.

Faktura 518/321
Uhrada faktury 321/221
A co s uhradou zrazkovej dane na DU - tym vlastne casti uhrady faktury?
Mohla by som takto?
Interny doklad - predpis dane 321/342 (nim by som uhradila fakturu)
Bankovy vypis - 342/221 (uhrada interneho dokladu)

Prosim ak existuje nejake USMERNENIE dajte mi vediet !!!!!!!!!!
Ako to uctujete Vy ??????

Dakujem za pomoc
Lisa
25.04.08,11:41
Takyto pripad som teraz mala. Urcite sa dani zrazkovou danou 19% z honoraru umelca, -ov. Zrazkovu dan som odviedla na danovy urad a oni vydaju potvrdenie.
Teraz mam otazku - ako to vsetko zauctovat.

Faktura 518/321
Uhrada faktury 321/221
A co s uhradou zrazkovej dane na DU - tym vlastne casti uhrady faktury?
Mohla by som takto?
Interny doklad - predpis dane 321/342 (nim by som uhradila fakturu)
Bankovy vypis - 342/221 (uhrada interneho dokladu)

Prosim ak existuje nejake USMERNENIE dajte mi vediet !!!!!!!!!!
Ako to uctujete Vy ??????

Dakujem za pomoc
Ja účtujem zrážkovú daň ako dorovnanie faktúry umelcovi 321/221 zrazenie dane a doúhrada faktúry je 321/221. Certifikát o zaplatení dane prikladám potom k faktúre a originál im posielam.
KvetkaK
20.03.09,07:22
Zdravim,

keby niekto vedel definitivnu odpoved, bol by som velmi vdacny.

Pripad:
Slovenska firma uzavrie zmluvu so zahranicnou produkcnou agenturou (v nasom pripade Madarska rep,.) na vystupenie hudobnej skupiny.

Takze pravny vztah vznikne medzi dvomi spolocnostami a nie priamo medzi umelcom a pravnym subjektom v SR.

Otazka: Treba z toho platit zrazkovu dan z prijmov?

- ak ano, ako sa to vypocita, kedze v tej cene je aj preprava, technicke sluzby, ostatne sluzby, atd.

pripad 2:
ak v zmluve je uvedene, ze
honorar je: X HUF
technicke sluzby: Y HUF
preprava clenov, techniky: Z HUF

- treba platit? ak ano, tak iba z honorara?

Keby nahodou niekto vedel ako je to v opacnom pripade (slovensky umelec ide do zahranicia) aj to by nam pomohlo.

Dakujem vopred za Vase odpovede.
To by aj mňa zaujímalo, či naozaj treba odviesť zrážkovú daň za vystúpenie umelcov, ked faktúru nám vystavuje firma ktorá ho zastupuje napr. nejaká s.r.o. Nemá s tým niekto skúsenosti?
LUBY
20.03.09,07:48
To by aj mňa zaujímalo, či naozaj treba odviesť zrážkovú daň za vystúpenie umelcov, ked faktúru nám vystavuje firma ktorá ho zastupuje napr. nejaká s.r.o. Nemá s tým niekto skúsenosti?


Toto by aj mňa zaujímalo, tiež sa v tom snažím nájsť riešenie
KvetkaK
23.03.09,06:59
To by aj mňa zaujímalo, či naozaj treba odviesť zrážkovú daň za vystúpenie umelcov, ked faktúru nám vystavuje firma ktorá ho zastupuje napr. nejaká s.r.o. Nemá s tým niekto skúsenosti?
Nikto s tým nemá skúsenosti?