feritokarcik
04.10.16,19:25
Pozdravujem,
pred rokom sme sa nastahovali do bytu, ktory ma podlahove kurenie, bytovy dom ma vlastnu kotolnu. Problem vsak je, ze podlahovka vobec nehreje, skusal som vselijake mozne nastavenia teploty, no nic nepomohlo. Merace prietoku su stale na nule, aj ked som sa snazil nastavovat aj tie a vselijako som ich otacal. Vie mi niekto poradit?
sosak
04.10.16,17:32
Čo takto si podiškurovať zo susedom. Ten má rovnaké kúrenie ako ty. Ešte nie je vykurovacia sezóna, asi je vypnuté obehové čerpadlo pre vykurovanie v kotolni.
feritokarcik
04.10.16,17:35
Stalo sa, je na tom podobne, tiez mu to nefunguje a nechape preco. Snazili sme sa to riesit s predavajucim, ale s nim je problematicka komunikacia, takze som myslel, ze to mozno skor vyriesim takto na fore a nebudem musiet volat odbornika.
sosak
04.10.16,17:48
Stalo sa, je na tom podobne, tiez mu to nefunguje a nechape preco. Snazili sme sa to riesit s predavajucim, ale s nim je problematicka komunikacia, takze som myslel, ze to mozno skor vyriesim takto na fore a nebudem musiet volat odbornika.
Predsa ste museli dostať pri kúpe bytu aj technickú dokumentáciu ku kúreniu spolu s manuálom na obsluhu. V byte je ovládací termostat. Ten treba nastaviť na teplotu, vyššiu ako je v byte, pre skúšku nastaviť na teplotu 30 stupňov. Termostat dá pokyn na spustenie obehového čerpadla, ktoré pre absenciu fotografií som pri prvej odpovedi nevidel. Pozor, do termostatu treba vložiť alkalické batérie na napájanie.
feritokarcik
04.10.16,18:23
Stalo sa, je na tom podobne, tiez mu to nefunguje a nechape preco. Snazili sme sa to riesit s predavajucim, ale s nim je problematicka komunikacia, takze som myslel, ze to mozno skor vyriesim takto na fore a nebudem musiet volat odbornika.
Predsa ste museli dostať pri kúpe bytu aj technickú dokumentáciu ku kúreniu spolu s manuálom na obsluhu. V byte je ovládací termostat. Ten treba nastaviť na teplotu, vyššiu ako je v byte, pre skúšku nastaviť na teplotu 30 stupňov. Termostat dá pokyn na spustenie obehového čerpadla, ktoré pre absenciu fotografií som pri prvej odpovedi nevidel. Pozor, do termostatu treba vložiť alkalické batérie na napájanie.

Tak tu dokumentaciu som nedostal. A takisto ani termostat nemam, co som si zistoval, tak sa to koriguje len tym, ze nastavim vstupnu a vystupnu teplotu vody a to je vsetko. To som aj otestoval tak, ze ked na tom hornom termostate nastavim napriklad 20 stupnov, tak sa cerpadlo vypne, ak ho nastavim na 30, tak sa zapne. Tak teda neviem. Skor mi to pride tak, ze problem je v tom, ze tie merace prietoku su na nule.
sosak
04.10.16,18:37
Tak pri zapnutom obehovom čerpadle otočiť tie tri čierne kruhové ovládače ventilov vpravo dole na rozdeľovači.
sosak
04.10.16,18:48
Nemáte náhodou pri byte nejaký priestor, kde sú hlavné uzávery aj merače energií? Možno je uzavretý hlavný prívod pre vykurovanie.
vicktor
06.10.16,12:49
1 rok = hadam existuje aj zaruka.
Na jar mohol dat spravca/udrzbar kotol do letneho rezimu - hreje iba teplu vodu, ale nekuri do podlahy. Teraz sa nahle ochladilo, ale kotol este neprepol do zimneho...?