mondes
04.10.16,22:34
Vrátim sa ešte k predošlej téme. Vypracúvavam žiadosti na ÚP pre viacerých mojich klientov podľa rôznych §. Ide o § 60, § 54 a teraz mám pred sebou Dohodu s ÚP podľa § 50. Pri vypracúvaní žiadostí podľa § 54 a 60 som nikdy žiadne odvody zamestnancom nerefundovala. A to z dôvodu, že v dohodách ani v podmienkach ÚP to nebolo uvedené. ÚP tie žiadosti kontroluje a doteraz bolo všetko ok.
Teraz tu čítam staršie témy, kde sa píše o refundácii odvodov v mzdách zamestnancom, napr. tu:

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-130701.html

Avšak ja mám pred sebou dohodu podľa § 50 a nikde tam nie je podmienka, že je potrebné nejaké odvody zamestnancovi preplácať. Čítala som si aj podmienky podľa § 50a a ani tam nič také nebolo.
A preto sa pýtam:
Na základe čoho bola povinnosť refundovať odvody zamestnancom vo vyššie priloženom linku? Viete mi niekto odpovedať na to? Pretože ako som písala, v dohode podľa § 50 nič také v podmienkach zamestnávateľa nie je.

Ďakujem veľmi pekne.
Soňa K
05.10.16,05:28
Link je z roku 2010 ?! Úrad práce refunduje odvody za zamestnávateľa aj zamestnanca ?
mondes
05.10.16,13:29
No v tom linku sa práve o tom píše. Viem, že je to starší príspevok, ale § je ten istý. Práve preto sa pýtam, odkiaľ to dotyčné osoby majú, že je potrebné vracať zamestnancovi, keď ja v dohode takú podmienku nemám.
Soňa K
05.10.16,13:35
Pýtala som sa, čo úp refundoval, peniaze chodili v akej výške ?
mondes
05.10.16,13:38
Tak napr. teraz, čo mám dohodu podľa § 54, tak tam úp má preplatiť 80% zo mzdy. Ale mám už 4 roky dohodu podľa § 60 u iného klienta a tam mu prepláca úp maximum, t.j. cca. 750 eur za kvartál.
Soňa K
05.10.16,16:13
Moja otázka smerovala na preplácané odvody. Na úrad dávaš výkaz alebo hlásenie, podľa ktorého Ti refundujú náklady ? Alebo je to pevne stanovená suma ?
Jana Motyčková
05.10.16,17:31
V r. 2010 podľa §50a ÚP refundoval aj odvody zamestnanca a zamestnávateľ to následne vyplatil zamestnancovi. To že to tam v § teraz nie je, neznamená, že v r. 2010 to tam nebolo.
mondes
05.10.16,17:51
Nie, nie je to pevne stanovené. Záleží, o aký § sa jedná. Niekde preplácajú 80% z celkovej ceny práce zamestnanca, niekde 40% atd.
Soňa K
05.10.16,18:48
Pozrela by som sa ešte raz poriadne do Dohody, ale myslím si, že zamestnancovi nevraciaš nič. V ref. spočíva podstata štátnej podpory zamestnávania určitých kategórií.
mondes
05.10.16,18:59
Áno, som si istá aj ja tým, že nič nevraciam. Doteraz som robila dohody podľa § 60 a § 54 a tam sa nič nevracia, viem na 100%. No zmiatli ma tieto staršie témy na porade ohľadom § 50, ktorý má klient taktiež schválený ÚP. Naštudovala som si dohodu spredu aj odzadu a nič tak nie je napísané v zmysle vrátenia časti odvodov. Takže ďakujem za odpovede.