Filipk0o0
05.10.16,11:40
Dobry den ,mam problem stym ze u lekara mam vysoky tlak 170/90 doma mam dobry okolo 130/75 bol som aj na tlakovy holter ten bol v poriadku priemerne hodnoty 136/74 uzivam lieky gopten 2mg kazde rano ..chcem sa spytat ci tie lieky nejako neskodia organizmu ,ja si myslim kebyze zlepsim zivotospravu tak bude to pohode .som muz 24 r. 190cm 102 kg nefajcim nepijem i ked predtym som pil,inac ziadne problemy nemam
ivka70
05.10.16,09:44
Na to ti musi odpovedat tvoj lekar.
Kazdopadne kolisanie tlaku nie je dobre, nemal by si mat taky vysoky ani u lekara.
Tazke tie lieky su opravnene.

Ak trpis syndromom bieleho plasta a tlak ti vystupi len u lekara, poziadaj ho, aby meranie zopakoval po 10-15 minutach, ked sa v ambulacii skludnis. Mozno si ten vysoky tlak privodis obavami z toho, ze ti ho opat nameria vysoky.
Ak tlak klesne po tom case, ries s lekarom, ci to ma vplyv na branie liekov alebo aspon na ich mnozstvo.
Katy a R
05.10.16,09:59
to naozaj chceš takto (tu na porade) odpoveď na túto otázku? (že: "musím užívať lieky....?!)
potrebné info si určite od lekára dostal, o účinkoch lieku máš info aj na príbalovom letáku. ...ty si sám zodpovedný za svoje zdravie, sám vieš, ako sa cítiš ...
V podstate jediné čo naozaj musíš (ako sa hovorí) - musíš iba zomrieť! všetko ostatné "môžeš".
lujza.j
05.10.16,10:15
Toto som ja...ziadny navod pre nikoho...!!!
Ja som na liekoch na tlak 12r mala som 35 rokov vtedy....carvedigama 12,5...polka rano...polka vecer.....tento rok si v lete povedala...ze stop.....zavodnuju,spomaluju metabolizmus...a ine..oné ....tlak si nemeriam...zatial ma tento bojkot "bavi"
Stravu ma tip-top....momentalne sport 5x v tyzdni
Prestala som uzivat aj zodac....a rovnako ako s nim....
terezamaria
05.10.16,10:22
Ja osobne si myslím, že lekár -internista zvážil, či máš alebo nemáš užívať lieky.
Máš tú slabšiu formu Goptenu, asi podľa ekg a tlakového holtera to dostatočne premyslel a dal Ti ho užívať. Však budeš chodiť na kontroly, pokiaľ budeš mať výsledky dobré, čo je dosť pravdepodobné pokiaľ zmeníš životosprávu, možno ho vysadí.
kopretinka
05.10.16,10:28
"chcem sa spytat ci tie lieky nejako neskodia organizmu"
asi načo má každý liek príbalový leták? si nechodil do školy??

zožeň si tlakomer a meraj si tlak sám nejaký čas.predlož potom lekárovi namerané hodnoty,možno sa ti tlak zvyšuje iba u lekára.
S tými liekmi na tlak je to tak,že to je neskutočný biznis,dokonca znížili hodnoty normálneho tlaku,aby ešte viac ľudí mohli zaradiť medzi tých,čo majú vysoký tlak.

Toto len tak pomimo.Nedávno som bola na pohotovosti,lebo mi nebolo dobre (mám tetániu,takže občas búšenie srdca,vysoký tep) potrebujem iba trochu magnézia a prejde to.Doktor na pohotovosti ma vôbec nepočúval,keď som mu hovorila o tetánii, a napriek tomu,že mi tlak merali viac krát a vždy bol OK,predpísal mi gopten.Takže obvodná mi dala urobiť neskutočne veľa vyšetrení,aj krvných,keďže ten liek má kontraindikácie a vyvoláva ďalšie choroby.Ako každý liek,samozrejme.
obila som si záznamy,merala som si tlak v každej možnej aj nemožnej hodine.Potom mi lieky došli a kým som sa dostala k obvodnej,tak prešiel mesiac bez liekov.
Tlak som mala furt plus/mínus rovnaký.Aj bez liekov.
Obvodná nakoniec rezignovala a súhlasila s tým,že ja FAKT nemám vysoký tlak.
Doktor na pohotovosti si musel proste vykázať činnosť,asi to bol internista......
kopretinka
05.10.16,10:34
lujza,len seknúť s liekmi na tlak po toľkých rokoch je nebezpečné,treba postupne....zodac je nič,to len alergia a mne ani nazaberal..
lujza.j
05.10.16,10:40
Moj bojkot....uz bol taky pozvolny....ze znizila som davku...polku rano....uvidim ako dalej...isto to nezavim na nos dochtorovi:) lieky su zacarovany kruh...nieco chcu opravit..dalsie pokazia...nato tiez lieky...a tak dookola...vrrr
Dáša_
05.10.16,11:07
no začni úpravou životosprávy. A keď to dokážeš mesiac, dva, potom...
Pod upravou životosprávy myslím odstránenie stresov, pohyb 5x týždenne pol hodiny, minimálne 0,5 kg zeleniny denne, ovsené vločky. Hlavne tie stresy sú dôležité, akoro by som povedala prvoradé pri tlaku....
Filipk0o0
05.10.16,12:04
do skoly som chodil ,letak som cital ale nic okrem vedlajsich ucinkov som tam nebasiel
kopretinka
05.10.16,12:09
tak potom ti neni pomoci
buchač
05.10.16,12:10
Nie, nemusíš...;)