Tomas05K
05.10.16,12:47
Dobrý deň.
Pracujem v nepretržitej prevádzke na 4 zmeny (2x ranná,2x odpoludňajšia,2x nočná a 2x voľno) v nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase.
V mesiaci júl 2016 podľa vopred určeného harmonogramu som musel odpracovať 24 dní (7,5 x 24=180 h.) a týmto pádom mi zamestnávateľ automaticky pripisuje 3 dni kĺzavého voľna.Preto 3 dni,lebo mesiac júl mal „21“ kalendárnych pracovných dní(cez sviatky tiež pracujeme).Skoro každý mesiac nám pribúdajú nové a nové kĺ.voľná,ktorých sa asi nikdy nezbavíme.Zjednodušene povedané,to čo odpracujeme mimo kalendárnych prac.dní mi najprv zaplatia a potom zoberú.Na takýto systém v 4 zmennej prevádzke iba doplácame.
Môj kolega už v spomínanom mesiaci júl 2016 odpracoval iba 13 dní (ostatné dni dovolenkoval) a napriek tomu mu zamestnávateľ pripísal taktiež 3 dni kl.voľna.
Moja otázka znie: je toto správny postup zamestnávateľa? Za odpoveď ďakujem
kopretinka
05.10.16,12:44
presne takto isto som robila aj ja,ale mali sme max.1kĺzavé voľno....bolo uvedené v harmonograme,takže občas sa stalo,že namiesto 2dní voľna som mala 3,a zaplatené som mala dni presne tak,ako som odpracovala.Nejak nerozumiem vášmu systému,to,ako to opisuješ,vyzerá že vy odrobíte nadčas a potom máte náhradné voľno ďalší mesiac,nemôžu vám stále pribúdať nové voľná,lebo potom by ste už ani nepracovali,fond hodín nepustí....
Tomas05K
05.10.16,12:56
Priklad:
V aprili tohto roku bolo 21 kalendarnych dni a ja som odpracoval 22dni takze mi pribudlo 1 klzave volno.
Maj,22 kalen.dni a ja som odpracoval 23 dni cize + 1 klzave
Sept, 22 kalend. dni a ja som odpracoval tiez 22 dni.tu mi nepribudne ziadne klzave volno.
Za cely rok po vypocitani mi pribudne 14 klzavych dni,cize 14 dni budem zadarmo pracovat.Dobre je to vymyslene :( No ale ja som zvedavy na to ci zamestnavatel moze dat kl.volno aj v tom pripade ak nemam odpracovany cely mesiac.Dufam,ze dostanem odpoved :)
kopretinka
05.10.16,13:18
jak že zadarmo robíš? v deň kĺzavého voľna máš voľno,nemáš robiť.Či robíš a nemáš zaplatené? šak to z teba ide jak z chlpatej deky.