Sarlotka
05.10.16,12:54
Ahojte,

prosím, mali ste niekto odmenu za výkon funkcie konateľa s nižším príjmom ako je ročná odpočítateľná položka a prišiel Vám za takéhoto konateľa RZZP s vyšla nula?

Mali ste ho vykázaného v mesačnom prehľade takto príklad číslo 7
http://www.vszp.sk/platitelia/platenie-poistneho/odpocitatelna-polozka/#nvykazovanie_01_02_2015

Dakujem
Dáša_
05.10.16,11:03
Jana Motyčková
05.10.16,11:06
Vykázanie podľa príkladu 7 je OK. Z titulu funkcie konateľa nemá nárok na OP.
Sarlotka
05.10.16,11:11
dakujem ano ja viem, tu temu sledujem, lebo som bola tiez uzivatelom softu, ktorý to vykázal nesprávne, lenže zaujíma ma, či v prípade, že to bolo vykázané správne, neprichádza RZZP s PREPLATKOM, tiež som v štádiu písania námietok...rada by som sa teda získala info, či niekto zo všeobecky dostal RZZP s nulových preplatkom/nedoplatkom pri tomto type "zamestananca"...
zk24
05.10.16,11:13
Som veľmi zvedava k akému výsledku sa dopracuješ ty :) ja som to pre teraz už vzdala, ešte počkam na ich písomné vyjadrenie k mojej námietke.
Sarlotka
05.10.16,11:15
aj ja som zvedava :)
zk24
05.10.16,11:21
Namietky si ešte nepísala? Ja ako som ich napísala, tak nam volali do nasledujuceho dna... teda robila som ich cez tu ePobočku....elektronicky
Sarlotka
05.10.16,11:32
poslala som dnes dve, jednu pre union (tam aj s opravnymi mesacnymi vykazmi, tak ma informovali na infolinke) a do vseobecky len namietku bez opravnych vykazov (tak ma informovali, len namietku a opytat sa na postup nic ine zatial posielat nemam, cize ma informovali tak ako teba...:)
zk24
05.10.16,12:22
V Unione uznali teda že na to nie je nárok a mas poslať opravné?

Ja som písala ešte raz cez ePobočku do VšZP a priložila som vzor mojho výkazu a vzor toho čo maju na nete, a opýtala sa či nezrovnalosť nemohlo spôsobiť to že to mam v inej kolonke. Aj ked teda oni tvrdia že to mam správne.
Sarlotka
05.10.16,12:35
oficialne vyjadrenie nemam, takto mi povedali, ze mam postupovat a cakat na odpoved... :) dam info, keď budem mať novinky... v unione mam este problem s jednym mesacnym opravnym vykazom, ktorý mi nechce prejst, na infolinke tiez nevedeli preco.... vykazuje mi to chybu aj keď vsetkych ostatnych opravnych vykazov je rovnako zaslanych...
zk24
06.10.16,05:04
Dopisem aj do tvojej temy. Pani z vszp mi prave volala a uznala ze konatel nema narok. A mame poslat opravne vykazy. Sme sa nakoniec dohodli.
Sarlotka
06.10.16,07:19
dik Zuzka