jozef17
05.10.16,19:39
Objednávateľ mi chce dať pokutu a nechce mi vyplatiť faktúry,nakoľko som zrušil živnosť a zamestnal som sa u jeho obchodného partnera na pracovnú zmluvu.V rámcovej zmluve o dielo mám uvedené,že nemôžem vykonávať práce u obchodných partnerov objednávateľa. Chcem vedieť,či táto zmluva zostáva v platnosti aj po zrušení živnosti a či mi môže udeliť pokutu podľa tejto zmluvy.
Consultix
05.10.16,18:01
Zmluvu uzavrela fyzicka osoba, ktora stratou (vratenim) opravnenia nezanikla, takze mozeme dalej predpokladat existenciu zmluvy.
Z popisanej konstrukcie je mozne sa domnievat, ze sa jednalo o "zamestnanie na zivnost", cim bol obidvomi stranami poruseny zakon.
jozef17
05.10.16,18:14
Ak bol porušený zákon tak tá zmluva je neplatná?Aj keď som poslal objednávateľovi výpoveď rámcovej zmluvy z dôvodu zrušenia živnosti?Nechápem ako môže byť tá zmluva platná keď som zrušil živnosť a už pre neho nemôžem vykonávať činnosť,keďže pracovnú zmluvu ani nijakú inú dohodu s ním nemám uzatvorenú.
Consultix
06.10.16,07:01
Prekazka vo vykonavani zivnosti vznikla z Vasho podnetu, urcite ste nemali rusit zivnost v case, ked bola ramcova zmluva platna (aj ked uz plynula vypovedna lehota), nakolko ste tym zmarili plnenie predmetu zmluvy.
Ak ste sa zamestnali po ukonceni zmluvy, tak treba skumat, ci zakaz vykonavta pracu pre konkurenciu platilo len pocas trvania zmluvy, alebo aj po ukonceni spoluprace (nieco v podobe konkurencnej dolozky).