lotina
06.10.16,07:26
Zdravím, som szčo a idem na operáciu, takže budem PN. Mám povinnosť to nejako oznámiť zdravotnej poisťovni? Ďakujem
ivka70
06.10.16,05:30
a mas povinne nemocenske poistenie? budes cerpat nemocenske davky z neho?
lotina
06.10.16,06:02
mám a budem. Ďakujem
lotina
06.10.16,06:54
vie niekto poradiť?
veronikasad
06.10.16,08:26
ZP dostáva informácie zo sociálnej.poistovne, ale dosť oneskorené. Preto je vhodné po výplate nem.davok vyžiadať si zo SP potvrdenie o výplate nemocenského a odovzdať ho v ZP. Počas PN- je platiteľom zdr.poistenia štát, nezabudni zaplatiť pomernú časť preddavku za mesiac, v ktorom PN zacala
lotina
06.10.16,11:01
Práve som volal so ZP a tam mi kázali poslať oznámenie, niečo také, ako ked sa oznamuje PN za zamestnanca. A že je na mne, či budem stále platiť celé odvody, pri ročnom zúčtovaní mi to vraj vrátia. Tak teraz neviem, asi to pošlem a budem platiť. A mám si vyžiadať aj to potvrdenie zo SP? Ďakujem za odpovede
veronikasad
06.10.16,11:07
Ak nemáš vysoký príjem, nedoporucujem platiť preddavky, lebo ak budeš mať preplatok ti ho vrátia po zdanení. Radšej si odlož euraciky na príp.nedoplatok z RZZP za rok 2016

Neviem do ktorej ZP si volal a ako dlho bude trvať PN. Mne v Dôvere vždy stačilo potvrdenie o poberaní nem.davok zo SP
veronikasad
06.10.16,11:12
SP ti potvrdenie vydá až keď dostaneš vyplatené prvé nemocenské, ak PN začne v októbri, tak až po 15. novembri.
veronikasad
06.10.16,11:13
Oznámenie o začiatku PN na tlačive ZP poslať mozes
lotina
10.10.16,06:00
Zdravím, zo SP mi povedali, že mám platiť , že to potom tiež vrátia. Tak už som z toho mimo.
veronikasad
10.10.16,06:22
Kto zo sociálnej poistovne? Máš dlh na poistnom a nevzniká ti nárok na nemocenské ?
lotina
10.10.16,07:37
nemám žiadny dlh nikde. ani v jednej poistovni.
Katy a R
10.10.16,08:35
teraz ani nemáš s čím ísť do ZP. Ak - tak počkaj, kým ti príde rozhodnutie o poberaní dávky zo SP - potom budeš mať doklad. nebude to hne´d. inak stačí naskenovať a poslať cez EP. (oni dostávajú síce tiež info zo SP - ale ešte neskôr, ako veronika píše)
Ja by som do ZP preddavky počas DPN neplatila (ak by o rok vyšiel nedoplatok, radšej zaplatím potom;)) - ale je to na tebe .
Do SP - počas DPN sa poistné neplatí ... možno za tento mesiac ak zaplatíš celý ?? (to aby si bola kľudná, že naisto nie je nedoplatok), ..
Ale je fakt - že teraz SP - ak človek zaplatí viac - vráti pomerne rýchlo. (aspoň u nás) - asi nasl. mesiac.
lotina
10.10.16,09:03
Super, ďakujem moc za info. Ja budem platiť, lebo ani poriadne neviem výpočet pomernej časti, budem maród asi tak 2 - 3 týždne a mám zadané trvalé príkazy. Tak mi to hádam potom vrátia. Ešte raz moc ďakujem.