Andrea Lopovska
06.10.16,08:25
Som FO a bola som poziadana konatelom spolocnosti XYZ, aby som ho sprevadzala na sluzobnej ceste v zahranici ako jeho prekladatelka. Nie som zamestnankyna spol. XYZ. Ako by sme to mohli spravit, aby spol XYZ si mohla dat do nakladov vydavky, ktore budu minute na mna (letenka, ubytko, diety a pod) a bude to z mojej strany bezodplatne voci XYZ. Nejaky druh zmluvy ? Dakujem
Gabi03
06.10.16,06:34
si podnikateľ?
ivka70
06.10.16,07:08
Tvoja firma ma nejaku zmluvu s firmou XYZ o zabezpeceni tejto sluzby (tebou)?
buchač
06.10.16,07:13
Gabi03 (Dnes 09:34) si podnikateľ?
---------------------
Andrea Lopovska
Som FO ....
==============
Ja nič, ja len ako fyzická osoba sa pýtam :

Nemala by sa interesovať firma XYZ ?
Nemala by to vedieť firma XYZ ?
Predsa problém firmy XYZ a nie Tvoj.

Alebo je to tak trochu (tie skutočnosti) inak....?????
Andrea Lopovska
06.10.16,07:14
Mam vlastnu firmu, moja firma spolupracuje s firmou xyz ale rada by som to riesila mimo moju firmu. Berme ma ako beznu Fo
Andrea Lopovska
06.10.16,07:15
nie nema
Andrea Lopovska
06.10.16,07:41
Ci to riesim ja, oni alebo obaja (viac kanalov ako to zistit) nie je podstata otazky.
buchač
06.10.16,07:50
Andrea Lopovska (Dnes 10:41) Ci to riesim ja, oni alebo obaja (viac kanalov ako to zistit) nie je podstata otazky.
==================
Andrejka...
Mne je tak jedno, jak lanský sneh.
Nejdem ani kádrovať, ani poddžubovať, ani zisťovať podstatu otázky.
Ale ak si dve firmy nevedia dať rady, že čo a ako ???
Trochu smutné, čudné, neprofesionálne.
Andrea Lopovska
06.10.16,08:01
Buchac naco tu spamujes? Ked nemas odpoved k veci chod sa prejist so psom vonku radsej. Ani ja ani XYZ sa nevenujeme pravnym a danovym vediac.
Jedina smutna vec je ... si...ty
Gabi03
06.10.16,08:40
je to podstatná info k správnemu zodpovedaniu otázky.... či si myslíš niečo iné?
buchač
06.10.16,08:48
Hmmm....

Andy...a vieš TY čo ?
Už nič...ale otázky v profile veľa vypovedajú...

P.S.:
Neurážaj sa, nemusíš ani mňa...
Soňa K
06.10.16,09:23
Smerovanie výdavkov do nákladov ste si mali premyslieť pred služobnou cestou. Doklady ako letenka, ubytovanie a pod, ak je na nich uvedené Tvoje meno a názov firmy xyz, sú kombinácia neskombinovateľného. Doklady mali byť vystavené na Teba, Ty by si ich aj uhradila a potom by si vystavila faktúru za služby v hodnote týchto nákladov. buchačova poznámka bola k veci, pretože, keď niekto podniká, tak sa musí, aj keby nechcel zaoberať účtovníctvom a daňami alebo má na to ľudí, takže by mu profesionálny postup nemal byť cudzí. Ak má firma xyz doklady a úhrady súvisiace s Tvojím menom, môže Ti ich fakturovať a Ty následne spravíš faktúru za služby.
Gabi03
06.10.16,10:45
prípadne takéto náklady si firma XYZ dá do nedaňových
Soňa K
06.10.16,10:53
Môžu to aj tak uzavrieť, ale prečo, keď sa to dá daňovo spraviť.