Xantypa
06.10.16,12:57
Robím fa v MRP. Vystavujem fa a chcem, aby mi fakturované položky hneď odpočítavalo zo skladu. Vie niekto poradiť ako sa to robí? Aby vyfakturovaný tovar bol hneď aj výdajom zo skladu? Alebo musím výdaj zo sklad nahodiť po vystavení fa? ĎAKUJEM.
Žabinka
06.10.16,11:01
ja v MRP robím nasledovne:
1. urobím výdajku
2. vo vydanej faktúre nenahadzujem položky, ale v pravo je možnosť Sklad, a vyberiem možnosť Prebrať existujúci skladový pohyb, prenesie ťa do skladu, kde si vyberieš konkrétnu výdajku..
Xantypa
07.10.16,06:19
Ale keď to takto urobím, tak mi do vystavenej fa prenesie skladovku (sklad.výdaj) v nákupných cenách :( nie v predajných).
Žabinka
07.10.16,06:20
to iste nie..
Žabinka
07.10.16,06:24
vo výdajke predsa uvádzaš ceny predajné..
Xantypa
07.10.16,06:52
Možno mám niečo zle nastavené, ale znovu som to skúšala a je to tak :( Cenu mi sťahuje zo skladovej karty .... a do výdajky mi stiahne nákupnú, nie predajnú ..... musím ju fyzicky opravovať (prepísať), čo je dosť nepraktické (hľadať v cenníku)
Žabinka
07.10.16,07:03
na skladových kartách máš nastavené predajné ceny?
Xantypa
07.10.16,07:25
áno, predajné ceny - cena1
Žabinka
07.10.16,07:31
a keď robíš výdajku, meníš aj cenu vo výdajke? lebo tam je to automaticky nastavené že berie ceny skladové.. keď robíš výdajku, cenu musíš zmeniť na cenu1, ak to máš zadané tak v skladovej karte..
magdika
07.10.16,08:15
ja to robím tak, že na výdajke si zadám predajné ceny , tam ako sú skladové a potom si vytvorím faktúru a tam prevezmem tú výdajku z tej si vytlačím vo výbere dodací list na ktorom budú vlastne predajné ceny potom zvolím vo výbere faktúru a tam dám ten tovar len v jednej sume čo mám zrátané a dod. liste, alebo to môžeš spraviť hned ako fa. V tom sklade sa ti nenarušia skl. ceny a ani výdajku ti nevytlačí
s pred. cenami.Skús to takto.
Xantypa
07.10.16,08:35
Skúšam i tak - i inak a stále mi sťahuje do výdajky nákupné ceny :( .... fakt už tomu nerozumiem :(
Žabinka
07.10.16,09:41
mne to funguje tak ako som písala, a nič som nikde nenastavovala, mám to rovnako od začiatku nastavené programom.. tak už len zavolať do mrp, inak už neviem poradiť..
Žabinka
07.10.16,09:45
a ešte mi jedna vec napadla.. aký typ faktúry máš nastavený vo výstupoch? nemám teraz mrp po ruke, ale nemáš typ faktúry so skladovou cenou? neviem vlastne či je tam vôbec taká možnosť :D ale inak už ozaj neviem..
zuzanar
07.10.16,12:29
Môj postup.
Pridať faktúru - vypíšem hlavičku, prípadne text (na základe, ....) potom vpravo klikneš na sklad, zaradiť nový skladový pohyb. Prehodí ťa do skladu, kde priamo robíš výdajku. Musíš zadať druh pohybu (kde máš nastavenú cenu ktorú preberá do výdajky) urobíš výdaj. Potom stalčíš OK a Zobrať. Pohyb sa Ti spáruje s faktúrou a prenesie do nej.
Pre správne prenášanie je dobré mať správne nastavenia.
Nastavenie - Sklad - Parametre - Prepojenie na faktúry a objednávky.
Tu si nastavíš čo ti prenáša, čísla kariet, názvy, ceny...