JohnCenaWWE
07.10.16,06:45
Ahojte mam vonkajsie osv. na senzor asi 2r. a zacalo mi tak blbnut ze svieti stale vobec sa nevypne aj ked nastavim pod senzorom su 3 kolieska na nastavenie
1.daylight
2.cas
3.sens
pocujem ako ked pukne vtedy ked by sa mal zasvietit ale on stale svieti , kde moze byt prosim vas chyba?Urobilo my to este predtym raz asi pol r. dozadu ked bola u nas vychrica potom som to nejak ponastavoval tymi kolieskami a slo ok az dodnes ,dakujem za kazdu radu.
taiko
07.10.16,07:10
spinavy senzor ?
sosak
07.10.16,08:10
2 roky je dosť, že senzor vydržal... Je načase ho vymeniť za nový. Kontakty na spínacom relé sú opotrebované - opálené a zalepené počtom zopnutia.
Prvá pomoc, keď senzor nezhasne a mal by, vtedy je počuť puknutie, ako píšeš, je silnejšie klepnúť rúčkou skrutkovača po boku krytu senzora. Takéto riešenie je ale nespoľahlivé, porucha sa zvykne opakovať. Do budúcna treba nový senzor.
vicktor
07.10.16,13:30
Ja mam nieco podobne - samostatny senzor dodatocne pripojeny k vonkajsiemu osvetleniu a funguje asi 12(?) rokov.
JohnCenaWWE
08.10.16,04:46
diki rozobral som senzor ,vycistil aj ked som tam nevydel ziadnu spinu a zlozil,a uz ide
sosak
08.10.16,06:07
Zrejme pri rozoberaní došlo k rozpojeniu kontaktov spínacieho relé, ktoré je priletované na doske plošných spojov. Porucha sa zvykne časom vracať.