Kejt
28.06.06,20:55
Ahojte poraďáci chcela by som prekonzultovať jeden problém.Ak si zamestnanec zoberie dovolenku napríklad 2 týždne a počas dovolenky je tam aj sviatok počíta sa ten sviatok alebo dovelenka?
endrju
28.06.06,19:01
Ahojte poraďáci chcela by som prekonzultovať jeden problém.Ak si zamestnanec zoberie dovolenku napríklad 2 týždne a počas dovolenky je tam aj sviatok počíta sa ten sviatok alebo dovolenka?
§112 ods. 3 Zákonníka práce:
"Ak pripadne počas dovolenky zamestnanca sviatok na deň, ktorý je inak jeho obvyklým pracovným dňom, nezapočítava sa mu do dovolenky." :)
Kejt
28.06.06,19:17
Ja som si pozerala ten zákon ale je mi nejasný čo to znamená že pripadá na obvyklý deň?Naša zamestnankyňa vystavuje faktúry a pracuje 5 dní v tyždni.
katkaj
28.06.06,19:34
Ja som si pozerala ten zákon ale je mi nejasný čo to znamená že pripadá na obvyklý deň?Naša zamestnankyňa vystavuje faktúry a pracuje 5 dní v tyždni.

Obvyklý deň znamená že pokiaľ zamestnanec pracuje od pondelka do piatku a sviatok pripadne na niektorí z týchto dní
pavel9
29.06.06,11:50
Môj názor.
Obvyklý deň je taký ak zamestnanec pracuje od pondelka so piatku. Ak pracuje na smeny. alebo v nepretržitej prevádzke, nie je to jeho obvyklý pracovný deň.