zuzanah77
07.10.16,12:07
Chcela by som poprosiť o pomoc v prípade, že majiteľom motorového vozidla je Ukrajinec, držiteľom je Slovák, ale už 2 roky držiteľ auto nevidel, má ho majiteľ na Ukrajine, teda nevie previesť ani stk ani emisnú kontrolu, platí PZP, Ukrajinec na výzvy nereaguje, dohody o prepis vozidla nerešpektuje. Je možné nejakým spôsobom sa "odhlásiť" z držania motorového vozidla, pokiaľ ho naozaj nemá k dispozícii bez toho, aby s tým musel súhlasiť majiteľ, ktorý nespolupracuje? Pomôže nám akákoľvek rada.
ivka70
07.10.16,11:03
a niekedy ho vobec drzitel drzal alebo islo len o to ziskat slovenske znacky pre ukrajinskeho majitela?
zuzanah77
07.10.16,13:40
Auto bolo ukrajincovi predané s tým, že do mesiace sa prepíše do iného okresu, kde má ten ukrajinec rodinu na Slovensku. Aj sme s tým pánom rozprávali. Ale nestalo sa tak už 2 roky. Ja to komplikované. Auto je na ukrajine. Nevieme v akom stave, treba zachvilu stk a emisnú. Už sme sa vyhrážali aj políciou a súdom. Nič.
sosak
07.10.16,14:03
Sa čudujem, že ste to nechali zájsť tak ďaleko...V prípade objektívnej zodpovednosti sa nemusíte doplatiť.
Žabinka
07.10.16,15:29
ak som dobre pochopila.. auto nebolo odhlásené, ukrajinec si ho len zobral na základe kúpnej zmluvy.. takže v evidencii vozidiel je stále držiteľ aj majiteľ slovák.. a predpokladám že ste aj odovzdali s vozidlom doklady od vozidla.. tu je už problém.. snáď len nahlásiť krádež vozidla? choď sa poradiť na dopravný inšpektorát, ako postupovať pri odhlásení vozidla..
ivka70
07.10.16,16:47
Toto asi nie je cela pravda, ako je potom zapisany majitel Ukrajinec a vy sze "len" drzitel?
Žabinka
07.10.16,16:54
výraz majiteľ sa asi viaže s uzavretím kúpnej zmluvy.. ale pokiaľ nedošlo k odhláseniu/prepisu vozidla, majiteľom je stále slovák evidovaný ako držiteľ/vlastník vozidla na DI.. otázka dosť chaoticky položená..
zuzanah77
09.10.16,06:31
Nám je jasné, ako to môže dopadnúť, ale už 2 roky sa snažíme o to, aby došlo k prepisu. Spočiatku ešte komunikoval, sľuboval že auto prepíše, ale teraz už vôbec nereaguje. Inak, touto otázkou som prosila o nejaký nápad, nie o to, aby ste mi písali, v akom prúseri môžme byť. To vieme už dávno.