brano666
07.10.16,20:38
kredity, 1.atestácia

Dobrý deň.

Chcel by som sa informovať ohľadom kontinuálneho vzdelávania pre majstra odbornej výchovy.

Pracujem v školskom zariadení na pozícii majster odbornej výchovy v odbore kuchár. Ukončené vzdelanie mám v odbore kuchár s maturitou v r.1999, doplňujúce pedagogické štúdium zamerané na získanie pedagogickej spôsobilosti na výchovnovzdelávaciu činnosť na SOU v r.2001, bakalárske štúdium pre absolventov DPŠ v r.2002.

Bol som oslovený na možný kariérny postup v zamestnaní na vyššiu pozíciu, konkrétne hlavný majster odbornej výchovy. Mal by som záujem o danú pozíciu a aj štúdium vyplývajúce z danej pozície. Chcel by som sa informovať aký druh kontinuálneho vzdelávania mám absolvovať na výkon danej funkcie.
Myslím tým odbornosť, nakoľko som narazil napr na: http://www.globalcontract.sk/vzdelavanie/technologia-pripravy-pokrmov/, alebo skôr pedagogický smer?
Pred atestačné štúdium a 1.atestáciu je možné vykonať len v MPC, alebo aj v iných zariadeniach?

Ďakujem za odpoveď.
avalik
08.10.16,06:01
hlavný majster OV je vedúci ped. zamestnanec

317/2009

§ 34

(2) Činnosť vedúceho pedagogického zamestnanca alebo vedúceho odborného zamestnanca môže vykonávať ten, kto
a) spĺňa kvalifikačné predpoklady na výkon pedagogickej činnosti alebo na výkon odbornej činnosti podľa tohto zákona v príslušnej kategórii alebo podkategórii,
b) vykonal prvú atestáciu,
c) spĺňa podmienku dĺžky výkonu pedagogickej činnosti alebo výkonu odbornej činnosti, ak tak ustanovuje osobitný predpis,47)
d) najneskôr do troch rokov od ustanovenia do kariérovej pozície vedúceho pedagogického zamestnanca alebo vedúceho odborného zamestnanca ukončí funkčné vzdelávanie

takže najprv potrebuješ získať 1. atestáciu

§ 50
Vykonávanie atestácie
(1) O vykonanie atestácie sa môže uchádzať pedagogický zamestnanec, odborný zamestnanec a zamestnanec podľa § 46 ods. 5, ktorý získal 30 kreditov a absolvoval prípravné atestačné vzdelávanie v rozsahu 60 hodín alebo ktorý získal 60 kreditov. Po úspešnom vykonaní atestácie strácajú takto uplatnené kredity platnosť na účely priznania kreditového príplatku podľa osobitného predpisu.60)

zariadenia su uvedene pri jednotlivych typoch kontinualneho vzdelavania - pozri zakon

Predpokkadam, ze technologiu pripravy potravin mas v malicku, ja by som si z tej stranky vybrala potraviny 21. storocia, svet gastronomie v 3. tisicroci a manazment kvality sluzieb ... - vsetky su temy, ktore sa ziakom zijdu a pomozu v uplatneni sa.

Neskor vo funkcnom vzdelavani si doplnis vedomosti o prsci s ludmi a pod. Samozrejme mozes aj skor formou samostudia, literatury je dost.