juel1979
08.10.16,12:45
Dobry den. Prisla mi exekucia za pokuty z roku 2004 a z roku 2006. Islo o technicky stav vozidla byvaleho zamestnavatela. Vsetky zadielky vzdy preberam. Vzdy som bol zamestnanec na TPP, takze nerozumiem preco to riesia az teraz. Kazdu exekuciu ma iny exekutor. Na moju otazku preco ma nekontaktovali odpovedali ze mi poslali vyzvy, ale ja som nereagoval a ze sa im to vratilo ako nedorucene. Opat som sa opytal preco to potom neriesili cez mojho zamestnavatela a cez socialnu poistovnu kde som bol riadne zamestnavatelom evidovany odpovedali ze aj tam posielali a ze nic. Moja otazka znie. Nie je tato exekucia uz premlcana? Neviem ako to bolo v roku 2006 ci zasielka, ktora bola nedorucena sa brala ako dorucena. Adresu som nikdy nemenil. Doporucene zasielky si vzdy vyzdvihnem. Teraz mi obaja exekutori zablokovali ucet na 430 eur. Mozem sa nejako branit? Na dokreslenie. Ani v jednom pripade mi teraz neposlali ziadnu vyzvu. Jeden exekutor povedal ze nemoze lebo je este v slovenskych korunach a druhy mi ju zaslal po mojej urgencii.
draik
08.10.16,11:34
Exekúcia je vedená na základe exekučného titulu, ktorý je uvedený v upovedomení o začatí exekúcie. Spravidla ide o súdne rozhodnutie, napríklad platobný rozkaz. Veriteľ má od získania exekučného titulu desať rokov na to, aby podla návrh na začatie exekúcie, a tá sa už nepremčluje.
Ak nemáte potrebné info, tak bude potrebné nahliadnuť do pôvodného súdneho spisu (ak išlo o súdne konanie).