suzika
28.06.06,23:28
Prosím poraďte mi, či mám bežať do Sociálnej poisťovne s výpisom z daňového priznania (vzniká mi povinnosť) registrovať sa. Ja som totiž včera požiadala o prerušenie živnosti na 24 mesiacov. Mám sa na tých pár dní prihlásiť (cca 14 dní) a potom zase odhlásiť?
evina
28.06.06,21:39
Prosím poraďte mi, či mám bežať do Sociálnej poisťovne s výpisom z daňového priznania (vzniká mi povinnosť) registrovať sa. Ja som totiž včera požiadala o prerušenie živnosti na 24 mesiacov. Mám sa na tých pár dní prihlásiť (cca 14 dní) a potom zase odhlásiť?

Akých 14 dní máš na mysli? Prerušila si živnosť 27.6. a na základe DP 2005 sa máš povinnosť registrovať do 8.7.2006.-
suzika
29.06.06,00:21
Nepredpokladám, že mi žiadosť schvália dňom podania... či áno? Na živnostenskú úrad si mám prísť pre vyjadrenie až o dva týždne. Čo dovtedy?
evina
29.06.06,04:35
Nepredpokladám, že mi žiadosť schvália dňom podania... či áno? Na živnostenskú úrad si mám prísť pre vyjadrenie až o dva týždne. Čo dovtedy?

Ak nebudeš mať žiadosť schválenú do 1.7.2006 zaregistruj sa ...nakoľlko z DP 2005 Ti vzniká povinnosť soc. poistenia
ku dňu 1.7. a do 8 dní sa musíš zaregistrovať... Pošli poštou 2x RL, 1x potvrdený Ti pošlú naspäť.
ALDA
29.06.06,04:52
Ak nebudeš mať žiadosť schválenú do 1.7.2006 zaregistruj sa ...nakoľlko z DP 2005 Ti vzniká povinnosť soc. poistenia
ku dňu 1.7. a do 8 dní sa musíš zaregistrovať... Pošli poštou 2x RL, 1x potvrdený Ti pošlú naspäť.

Upresňujem povinnosť dôchodkového poistenia.
evina
29.06.06,05:30
Upresňujem povinnosť dôchodkového poistenia.

Heli pod sociálnym som myslela - nemocenské, dôchodkové a poistenie v nezamestnanosti. Posledné /poistenie v nezamestnanosti / je pre SZČO dobrovoľné....:):)
ALDA
29.06.06,07:25
Heli pod sociálnym som myslela - nemocenské, dôchodkové a poistenie v nezamestnanosti. Posledné /poistenie v nezamestnanosti / je pre SZČO dobrovoľné....:):)

Evi, myslela, ale nedopísala som, ak by mala II. pilier.
ekonom1
29.06.06,07:43
Ja by som sa nenahlasovala. Informovala by som sa ba živnostenskom od kedy budeš mať pozastavenú živnosť. Ja som si pozastavovala živnosť a pýtali sa ma od kedy to chcem. Od kedy som to chcela tak od vtedy mám pozastavenie, aj keď som rohodnutie mala v rukách až za 2 týždne.
Akurát sa choď odlásiť zo sociálnej a zdravotnej.
Lídia
29.06.06,07:48
Ako je to s informáciou pre daňový úrad? Ke´d pozastavím živnosť od 1.07.06-dám vedieť ZP, SP a čo DÚ?
Ďakujem
abel
01.07.06,04:26
Ako je to s informáciou pre daňový úrad? Ke´d pozastavím živnosť od 1.07.06-dám vedieť ZP, SP a čo DÚ?
Ďakujem
Vezmi si na DÚ dve kópie rozhodnutia o pozastavení, jednu im tam nechaj a druhú si daj potvrdiť, že si im to oznámila. Včera som robila presne to isté pre jedného klienta.