Peter_porada
08.10.16,17:09
Pri dopravnej nehode som bol ja poškodený...od poisťovne vinníka som dostal peniaze za opravu a aj bolestné ešte pretým, ako bol vydaný rozsudok o vine a treste, kde bol vinník odsúdený.... pokiaľ nechcem nič vymáhať osobne od vinníka, tak to pre mňa už skončilo?
misoft
08.10.16,16:02
Rozsudok o vine a treste? Nemýliš si to náhodou "dohodou o vine a treste", ktorú potom len súd potvrdí? Poistné je jedna vec, potvrdenie súdu dohody o vine a treste je druhá vec.
Pokiaľ si všetko dostal - tak si po finančnej stránke odškodnený podľa poistných podmienok. On dostal trest (ktorý uznal), za spáchaný trestný čin. Pre teba to teda zhaslo!
buchač
08.10.16,16:25
Aby si bol trochu v obraze.

Súd (trestno - právny) vinníka odsúdil za dopravnú nehodu s určitými zdravotnými následkami...takže súd len konštatoval, že si bol odškodnený. Na súde si bol predpokladám (asi ???) len ako svedok.

Ak by si si chcel uplatniť nárok na škodu ohľadom auta a aj zdravia, tak tam prichádza na rad súd občiansko - právny, no ktorý by Ťa odkázal trestný súd.
To síce neplatí vždy, nakoľko aj trestno - právny súd môže odsúdiť vinníka na finančné odškodenie.

Ale keďže si prijal podmienky vyrovnania, tak v konečnom dôsledku je to pre Teba uzatvorené.
Peter_porada
08.10.16,16:58
Poistovna vinnika mi zaplatila skodu aj bodove ohodnotenie urazu este pred tym, ako bolo uzatvorene vysetrovanie.....asi im bola jasna vina. v rozsudku o odskodneni nie je ani zmienka, je tam iba uvedene, ze ked chcem uplatnovat nejaky fifancny narok, tak sa mam obratit na obcianskopravne konanie....ja od vinnika nic neziadam, tak je to pre mna uz uzatvorena kapitola...vsak?
buchač
08.10.16,17:03
...a vravím niečo iné ???
dmc
09.10.16,09:24
ano...pre teba je to ("fertig")--uzavrete.