maryann
29.06.06,06:19
Ahojte,
dnes ráno som začula v rádiu, že ak sa chce niekto prihlásiť do DSS, musí sa zaregistrovať v SP. Vie mi niekto poradiť o akú registráciu ide? Ja som v DSS už asi 1 rok a nikto po mne žiadnu registráciu v SP nechcel.
sgm
29.06.06,04:36
Pokiaľ si zamestnanec alebo SZČO, tak to sa predsa vypisovalo už pri registrácii do druhého piliera... Neverím, že Ťa zaregistrovali ako nezamestnanú. A zamestnanec je zo zákona povinne prihlásený do SP.
Bea
maryann
29.06.06,05:04
Som riadne zamestnaná a prihlásená ako zamestnanec v SP. Mala som na mysli, či sa musím ešte "nejak inak zaregistrovať" kvôli DSS.
katkaj
29.06.06,05:08
Som riadne zamestnaná a prihlásená ako zamestnanec v SP. Mala som na mysli, či sa musím ešte "nejak inak zaregistrovať" kvôli DSS.

Nemusíš. Pokiaľ si zamestnanec tak si v SP registrovaná.
fipina
29.06.06,05:09
Som riadne zamestnaná a prihlásená ako zamestnanec v SP. Mala som na mysli, či sa musím ešte "nejak inak zaregistrovať" kvôli DSS.
Ak si zamestnancom na pracovnú zmluvu (nie dohodu), tak sa registrovať nemusíš. Odvody za teba odvádza zamestnávateľ. Registrovať sa treba v prípade, ak za teba nik neodvádza do SP.
maryann
29.06.06,05:18
Uf, ďakujem, to som si vydýchla! Už som sa zľakla, že mi niečo ušlo a zasa treba niečo niekde nahlasovať.:p