ratkovce
09.10.16,18:28
Kto je kontrolny orgán obce Ratkovce
misoft
09.10.16,16:30
http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
Nevieme prečo, z akého dôvodu, čo vykonal, čoho sa dopustil.
buchač
09.10.16,16:48
Štvrtá hlava
ORGÁNY OBCE RATKOVCE
§ 13
Základné ustanovenia

1. Orgánmi obce sú:
a/ obecné zastupiteľstvo
b/ starosta obce
2. Obecné zastupiteľstvo môže zriadiť a zrušiť podľa potreby stále alebo dočasné výkonné, kontrolné a poradné orgány, najmä obecnú radu, komisie a určuje im náplň práce.
Obecné zastupiteľstvo v Ratkovciach zriadilo ako výkonné, kontrolné a poradné orgány:
- komisie obecného zastupiteľstva
Osobitné postavenie má hlavný kontrolór obce, ktorého volí obecné zastupiteľstvo (§ 18 zákona o obecnom zriadení). Hlavný kontrolór je zamestnancom obce Ratkovce.

http://www.google.sk/url?url=http://www.ratkovce.sk/doc/Ratkovce%2520-%2520Statut_obce.doc&rct=j&q=&esrc=s&sa=U&ved=0ahUKEwiTrqjuos7PAhWCCBoKHca1CsYQFggTMAA&usg=AFQjCNGT1lKOFBc9jQjMtvQVzqx57I8MeA
Dáša_
09.10.16,17:00
ak sa jedná o niečo vážne, tak podnet prokurátorovi. Inak veľmi nemáš kde sa sťažovať.
Pravnik AI
09.10.16,17:25
Ak je vás nespokojných aspoň 30% oprávnených voličov - sťažovateľov v obci, tak potom petícia za vyhlásenie miestneho referenda o odvolaní starostu. cca 90 podpisov...
ratkovce
09.10.16,17:40
Tak samozrejme že sa jedná o veľmi vážnu vec inak bi som sa nezaujímal o podanie sťažnosti .Ale ja potrebujem vedieť presne adresu orgánu kde môžem podať sťažnosť
ratkovce
09.10.16,17:45
Viete čo to aby sa zrodila petícia to bi bolo na dlhé lakte. Ja potrebujem čo najrýchlejšie podať sťažnosť na starostu obce Ratkovce .Potrebujem vedieť ktorý je ten najkompetentnejší orgán ktorému je podriadený starosta.
Dáša_
09.10.16,18:05
presná adresa je príslušná okresná prokuratúra. Podáš podnet - vlastnými slovami. Nemusíš písať ani paragrafy, ani nič iné. Proste opíšeš konanie. a ostatné je na prokurátorovi
buchač
09.10.16,18:16
Dáši...ale no tááák...

Neplatí náhodou § 11 a ďalej ?
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2010-9#f3700718
Dáša_
09.10.16,18:22
neviem, či platí, ja ti hovorím skúsenosť zo života. pár podnetov sa poslalo a prokurátor riešil.

mmch, kto je podľa teba nadriadený starostu? Keď vzišiel z voleib?
buchač
09.10.16,18:28
Ja sa nejak nehádam ;)...máš pravdu, prax je trochu iná.
Kontrolór a starosta sú poväčšinou jedna ruka.

Tu ide o to, aby bol dodržaný nejaký postup...úradná mašinéria je na Slovensku teda parádna.
Dáša_
09.10.16,18:31
no takto ti poviem, videla som týchto podnetov prokurátorovi viac. a videla som, že to fakt aj riešia. aj ked teda - keď treba, tak aj postupujú polícii na riešenie.
buchač
09.10.16,18:48
Otázkou je ale jeden dôležitý fakt.
Pre niekoho je napríklad vážna vec nevynášanie smetia a pre druhého šafárenie s obecným majetkom.
Dosť dôležitý rozdiel....či ?
afrikánka
09.10.16,19:19
Keď tak čítam horom-dolom, žebi predsa len tie smety ???
duves
10.10.16,06:19
jslancik
10.10.16,06:25
ty si ho dal do jedného vreca so "zmrdmi"? máš viac info o tom, na čo sa chce tuto človek sťažovať? a vieš viac o relevatnosti jeho sťažnosti?
Ing. Ľubomír Janoška
10.10.16,07:47
Starosta je "podriadený" iba svojim voličom.
duves
10.10.16,07:50
čo prskáš, si azda "oblubený" starosta?
jslancik
10.10.16,07:52
snažím sa ťa nasmerovať smerom k objektivite, skôr, ako vyslovíš súd.
duves
10.10.16,09:11
posudzujem na základe skúsenosti, ale suhlasím, že v republike može byť 1 či dvaja slušní starostovia.
ratkovce
10.10.16,14:26
Ano máte pravdu sú to smrady , dobre ste sa vyjadril. Konkrétne ide o to že som postavil RD v tejto obci. Projektovú dokumentáciu mi jasne odsúhlasil tento nezodpovedný starosta s tím že dom bude napojený na verejnú kanalizáciu .Medzi tím namiesto tej funkčnej verejnej kanalizácii je len slepá rúra na ktorú som ja samozrejme napojený. Dnes mi už piaty rok dom má pozastavenú kolaudáciu a ja samozrejme si ho nemôžem užívať. Tak že starosta ma vedome podviedol. Žumpa sa mi nedá osadiť lebo je celí dom orientovaný na napojenie na verejnú kanalizáciu. Poprosím porad te. Na koho sa mám obrátiť. Doplňujem sa . Tak že chcem ešte povedať že samozrejme celá dedina má verejnú kanalizáciu ale tuna kde sum ja postavil dom aj niekoľko ďalších susedov je novo vytvorené sídlisko so súhlasom starostu.Na ktoré starosta nedá a nemá peniaze na dokončenie kanalizácie
jslancik
10.10.16,14:53
A pre toto sa chceš sťažovať na starostu? Ako je na tom dedina s kanalizáciou? Nemá ju celá, alebo iba tvoja ulica, alebo? Môže za to osobne starosta? Lebo obec má viaceré organy a starosta si nemôže robiť, čo chce. Chápem ze ta to štve, ale pravdepodobne máš iba smolu. A nevieme nič o tom, čo si spravil ci nespravil, ignoroval ty.
za.
21.08.17,17:10
mam problem z obecnym uradom,podal som si žiadost na vydanie o vydržani pozemkov ale obecny urad mi odmietol vydat doklady o vydržani mojich pozemkov tieto doklady potrebujem odovzdat advokatovi aby som sa mohol branit voči vydržaniu,poradte mi čo mam robit.. dakujem
za.
21.08.17,17:16
ako sa mam branit ked ou.mi nechce vydat dokumenty o vydržani
za.
21.08.17,17:50
obecny urad vydal osvedcenie pozemkov o vydržani toto osvedcenie potrebujem aby som sa mohol branit proti vydržaniu ale obecny urad mi odmieta vydat tieto osvedcenia
ivka70
21.08.17,17:55
zaloz si vlastnu otazku, otazky na porade sa nezadavaj udo komentarov