cuca6
09.10.16,20:28
Dobrý deň, mám problém s autom môjho bývalého priatela. Počas vzťahu auto parkoval na mojom pozemku s mojím dovolením. Teraz, po rozchode, si odmieta auto odviezť. Ako by som mohla postupovať? Zisťovala som si, že polícia s tým nič nemôže urobiť, ale auto mi prekáža.
ivka70
09.10.16,18:39
To auto nie je pouzivane alebo tvoj pozemok oploteny?
cuca6
09.10.16,18:45
Pozemok mám oplotený a auto je nepojazdné.
ivka70
09.10.16,18:47
Zavlaj odtahovku, nech ho nalozi a odvezie, kam povies.
buchač
09.10.16,18:50
ivka70 (Dnes 21:47) Zavlaj odtahovku, nech ho nalozi a odvezie, kam povies.
==============
Stačí vydrbať len mimo pozemok...načo zbytočné náklady.
Ale celý akt by som si nafotil, natočil na videjko.
bubkoch
09.10.16,18:51
jednoducho ho v noci vytlac na najblizsiu komunikaciu tak aby tvorilo zjavnu prekazku v cestnej premavke a nechaj tak ...
o zvysok sa postaraju policajti odtahovka a tvoj milovany to cele bude musiet vysvetliť a zacvakat :-)
dmc
09.10.16,18:52
Vyzvat pisomne majitela vozidla a dat mu termin naodstanenie vozidla - doporucene) Ak nic - Nafotit vozidlo. Zavolat odtahovku..... Vozidlo odtiahnut (aj keby to bolo iba par metrov) a zlozit pred plot alebo na parkovisko. Vozidlo po zlozeni opätovne nafotit. (Budes mat dokaz -ak by sa byvaly storcoval ze vozidlo sa odtahom poskodilo) Doporucene poslat byvalemu informaciu o odtiahnuti jeho vozidla s presnou polohou kde sa teraz nachadza a prilozenou fakturou (blokom) ktory si zaplatila za odtiahnute s vyzvou na zaplatenie. (Koli kludu na platbu dopredu zabudnut - nebude to az taka zla investicia)

...alebo ako pisal "bubkoch"....bez svedkov vozidlo odtlacit prec. (ak sa odtlacit da......)
cuca6
09.10.16,18:52
Práve som ale čítala, že keď auto nie je napísané na mňa, tak mi ho neodtiahnu. A keby aj ano, mohla by som ho nechať odtiahnuť na parkovisko pred bytovkou kde býva?
cuca6
09.10.16,19:00
Ďakujem za rady :)
cuca6
09.10.16,19:01
To by som urobila najradšej, ale neviem či by som potom nemala opletačky s políciou :/
dmc
09.10.16,19:02
ak nie odtahovka......zavolaj kamosa ktory ma Tuareg alebo podobne SUV co ma 4x4.......kvalitne lano.....a auto potiahnes aj ked bude zabrzdene :)
bubkoch
09.10.16,19:33
ake opletacky ? nechapem ... v noci si spala, nechapes ako sa tam auto dostalo, mozno si pren v noci prisiel byvaly, nemas s autom nic spolocne ... :-)
afrikánka
09.10.16,19:43
.....čoho sa obávaš...sprav, ako ti radia, daj potichu odtiahnuť...a pozemok máš voľný
misoft
09.10.16,20:54
Ale veď to nie je problém..... pár kamarátov, vytlačia mimo tvoj pozemok na komunikáciu a je to. A ty len zavoláš, že pred tvojim pozemkom stojí neznáme vozidlo, tvorí prekážku a obmedzuje ti vstup na pozemok. A ex-friend bude cálovať (ak vozidlo má značky).....
Volať napr. na obecný úrad (ak je to miestna komunikácia), policajtom (ak je to štátna komunikácia).... a keď sa to bude opakovať cca 5x - niekomu dôjde trpezlivosť.... buď ex-friend (bude pindať jak chorá vrana), alebo úradníkovi a dá ho odpratať (a opäť s poplatkom....). Na parkovisko pred jeho bytovku? V žiadnom prípade! Nebudeš mu predsa robiť zadarmo službičku.
misoft
09.10.16,20:57
Opletačky v žiadnom prípade nebudeš mať. Vozidlo je tvoje? Nie je. Nič ťa s nim nespája. Vozidlo stojí na ceste? Stojí - je to problém majiteľa vozidla, že tam stojí. Polícia si ho už nájde.