bambi77
10.10.16,08:18
potrebujem vysvetliť pracovnú cestu v pružnom pracovnom čase
ivka70
10.10.16,06:40
a co konkretne ti nie je jasne?
bambi77
10.10.16,07:28
Pracujem v školstve a vrámci obvodu chodíme do škôl, ktoré sú v okolitých dedinách .. prevázdkový čas máme od 8-16 tej pružný od 6-18 a pevný 8.30-14 tej. Zamestnávateľ tvrdí, že sa do knihy dochádzky nesmieme zapísať pred 8smou a odpísať pred 16tou .. príklad... prišla som do práce 6.30- na ZŠ vrámci obvodu som išla 8.20 a vrátila som sa o 16 tej, potom som ešte robila papiere do 17 tej.. bolo mi povedané, že to v knihe doch. nesedí a musím sa zapísať od 8- 16 ...
ivka70
10.10.16,07:53
A preco si prisla do prace 6:30? Ako to suvisi s pracovnou cestou? Dal ti na taky cas zamestnavatel prikaz kvoli pracovnej ceste? Keby si na pracovnu cestu neska, mozes prist o 6:30 a pocita sa ti to ako pracovny cas?
bambi77
10.10.16,08:26
nemáme v tom jasno.. ja som si potrebovala nachystať materiál pre prácu a tak som prišla ráno... potom som šla spojom na dedinskú školu a potom, ked som sa vrátila , ešte som vyhodnocovala testy... vlastne ma zaujíma, že keď sa zapíšem riadne ako som prišla aj odpíšem riadne ako som odišla, či je to v poriadku, alebo sa mám v ten deň zapísať klasicky prišla 8 smej - odišla o 16tej
ivka70
10.10.16,08:54
Vsetko zavisi od toho, ako ti zamestnavatel nariadil pracovnu cestu.

Ak ti nariadil prist 6:30 a pripravit si podklady na pracovnu cestu a po navrate z pracovnej cesty ich vyhodnocovat, mas mat zapocitany do pracovneho casu aj ten cas prace.
Ak to bolo ale tvoje rozhodnutie (prist skor a odist neskor), pre zamestnavatela to nie je nadcas, ktory by ti nariadil.
Pripravu robit den vopred a vyhodnotenie na dalsi den.
Predpokladam, ze toto je pripad, ktory od teba zamestnavatel chce uviest do spravneho vztahu. Ty si mala mat zapisany prichod 8:00 a 8:20 odchod na pracovnu cestu, 16:00 prichod z pracovnej cesty a sucasne koniec prace.
Ty si si "nariadila" nadcas. Bez prikazu ci suhlasu zamestnavatela sa ale nadcas nekona, zamestnanec sa nemoze rozhodnut len tak sam.
Takze si tam bola vo svojom volnom case.

Ine by bolo, keby si na pracovnu cestu musela odist na 6:30 na autobus a vratila by si sa 17,00 a 3 hodiny cestovala. Aj v takom pripade cas straveny cestovanim sa do pracovneho casu pocita max. tak ,ze je odpracovanych (u vas) 7,5 hodiny + 0.5 hod. prestavka.
bambi77
10.10.16,09:07
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď :-) už mám v tom jasno. Pekný deň prajem a ešte raz ďakujem