Tejko
10.10.16,09:30
Prosím o radu v nasledujúcej veci. Právnička ma neupozornila na to, že odvolávať sa v exekučnej veci na Krajský súd nemá žiadny význam, dokonca v rámci vyjadrenia na Krajský súd nenamietala ani výšku trov konania a trov exekútora. Podľa názoru iných právnikov jej to vraj muselo byť na prvý pohľad jasné. Odflákla to, zavádzala ma a teraz mám platiť trovy protistrane a celú odmenu exekútorovi. Keď táto sumička nie je zanedbateľná, tak som dosť v koncoch. Môžem podniknúť nejaké kroky voči právničke? Pretože pod prísahou vravím, že ma neupozornila na zjavnú bezúspešnosť tohto sporu. Prosím vás poraďte mi čo by sa dalo ešte v tejto veci robiť? Ďakujem.
Martuk
10.10.16,07:34
tu je každá rada drahá, nakoľko spor, ktorý sa jednému právnikovi môže zdať bezúspešný, iný právnik môže vyhrať. Ty si sa jej nepýtal, než si podal odvolanie, na svoje šance a na šance vyhratia sporu?
jslancik
10.10.16,07:39
nepoznáme druhú stranu veci... ľudia veľmi často niečo jednoducho CHCÚ a ignorujú akýkoľvek iný názor. Ona ti jednoducho vyhovela, spravila, čo si od nej chcel. to, či ťa ne/upozornila, a akým spôsobom, je veľmi ťažko preukázateľné. ona určite môže tvrdiť, že spravila všetko, čo sa v danej veci spraviť dalo.
To ako každý, kto nevyhrá súd, bude tvrdiť, že ho právnik na to neupozornil a bude od neho chcieť trovy (od právnika)?
Ing. Ľubomír Janoška
10.10.16,07:45
"Podľa názoru iných právnikov jej to vraj muselo byť na prvý pohľad jasné" - citovaní právnici by mali navrhnúť ďalší postup.
Tejko
10.10.16,07:54
Pýtal, povedala len toľko, že to treba skúsiť. Lebo že je tam dosť vecí v môj prospech.
Tejko
10.10.16,07:55
Ďakujem, len som sa spýtal, či má niekto skúsenosti s niečim takýmto. Či nie sú právnici napr. nejakým spôsobom poistení voči takýmto prípadom. To je všetko...
Dáša_
10.10.16,07:58
no to by bolo fajn, keby strana, ktorá prehrá spor mohla uplatňovať trovy po advokátovi. isto by hned klesol počet súdnych jednaní :D
ivka70
10.10.16,08:00
Myslis, ze vyhraty proces = peniaze idu tebe, prehrtaty proces = peniaze hradi poistovna? Na to su poistovne moc vychytrale, aby isli do takychto rizikovych podnikov. Potom by sa oplatilo sudit, ved bud mas peniaze alebo tvoju stratu hradi pravnikova poistovna, nie :)?
Soňa K
10.10.16,16:33
Presne tak, po bitke je každý generál.
Braňo
11.10.16,06:17
právnik koná na základe plnej moci od Teba a na každý úkon si vyslovene žiada súhlas, čiže si súhlasil so zastupovaním. Dopredu Ti v dnešnej dobe "nezávislého" súdnictva nedá nikto záruku ako to dopadne. Čiže pokiaľ si súhlasil so zastupovaním, musíš znášať aj dôsledky výsledku. Pre mňa vyjadrenie "treba to skúsiť" neznamená ani 50% úspechu, čiže ja by som trovy právnika podmienil výsledkom sporu (to je potrebné dohodnúť vopred).
Dáša_
11.10.16,06:50
no ve´d práve, to nezávislé súdnictvo. Zažila som v reáli prípad, ked sudca na pojednávaní vyniesol rozsudok, že vyhrala strana A. Stratil zvukový záznam, tak o pár mesiacov, keď sa konečne rozhýbal, že napíše rozsudok na papier, zjavne zabudol, ako to rozsúdil. A prišiel výsledok, že vyhrala strana B. Takže vec, ktorá bola možno niekomu jasná na prvý pohľad sa skomplikovala. A odvtedy to trvá už 9 rokov a striedavo vyhrava raz jedna, raz druhá strana. Aktuálne som stratila prehľad, na ktorej inštancii to je. A na začiatku to bolo všetko jasné. Takže tak je to u nás s nezávislým sudnictvom.
Soňa K
11.10.16,07:37
Asi sudcu "motivujú" aj áci aj béci, ako sa má potom, chudáčik, rozhodnúť. Česť výnimkám !
Dáša_
11.10.16,07:40
no ja sa obávam, že motivovali iba Aci :D preto na pojednavaní rozhodol, ako rozhodol. Ale nakolko stratil záznam a zabudol, pred písaním si to pozrel a vyniesol taky rozsudok, ako má byť :D no čo už narobíš...
Perqtoon
12.10.16,17:41
V prvom rade treba povedať, že aj právnici - advokáti sú rozdelení do tried. V mojom regione je viacero advokátov a len pár z nich berie veci, to sú tí najlepší, lebo berú len prípady, ktoré vyhrajú. Tak stúpa ich prestíž. Ostatní advokáti berú všetko, len aby niečo zarobili, bez ohľadu na výsledok v konaní. Dokonca poznám aj takého advokáta, ktorý neplatí za svoju kanceláriu podnájom !! Opýtaš sa prečo? Odpoveď je jednoduchá, slabo zarába. Nemysli si, že advokáti majú obrovské príjmy! Majú, ale len tí vychytení, a taký vychytený advokát Ti zoberie prípad len vtedy, keď vie, že má v spore úspech. Ja som sa v živote súdil už veľa krát. Poznám advokátov, koľko krát mi povedal, aby som neišiel do sporu, lebo nie je zaručená výhra, alebo je to neisté, preto mi to povedal dopredu, lebo je to vychytený advokát a jeho meno by tým utrpelo, keby prehral spor, napr. na nejakej doslova hlúposti - a ostatní by sa z neho smiali ... Tak si mal rozmýšľať. Ale Ty si zobral prvého advokáta, ktorého si stretol, ten samozrejme nemal "robotu" a zobral Ťa, aby na tebe aspoň niečo zarobil, možno že práve na ten podnájom svojej kancelárie.
To čo sa Ti stalo, bude tak akurát jedine pre teba dobrá škola do budúca. Alebo treba rozmýšľať iným spôsobom. Ak máš majetok, tak ho treba previesť, napr na maloleté deti alebo na niekoho spoľahlivého (ale to si musíš poriadne zvážiť) a potom Ti exekútor nebude môcť nič zobrať. Samozrejme potom si musíš nastaviť celý spôsob života takým štýlom. (V televízii raz dávali, že v Taliansku chytili mafiána a nič mu nemohli zobrať, lebo celý majetok mal napísaný na manželku). Aj v našej republike ak niekto ide do rizikových akcií, tak najprv "uprace majetok" a potom koná. Bohužiaľ, tak to funguje, ale nikto ti to otvorene nepovie.
S pozdravom: Prq.
buchač
12.10.16,18:03
Ak máš majetok, tak ho treba previesť, napr na maloleté deti alebo na niekoho spoľahlivého (ale to si musíš poriadne zvážiť) a potom Ti exekútor nebude môcť nič zobrať.
---------------------------------------
Pravdu ???

===================
Perqtoon (26.08.13 09:04) Platí všeobecná zásada, že predtým než niečo napíšeš, tak si to poriadne rozmyslíš.
--------------------------------------
Veruže platí...takže druhý krát rozmýšľaj....
ivka70
12.10.16,18:57
Suhlas.
afrikánka
12.10.16,19:02
A čo, ak je pán Perqtoon zaevidovaný v Národnom transplantačnom registri??? Dávaj pozor a nerozhadzuj orgány....s tým oným rob,čo chceš, pohlavné žľazy sa nedajú transplantovať.
Perqtoon
12.10.16,19:52
Boli, aj takí, Len tyktorí doslova boli už v koncoch a poradil som im, aby previedli majetok to je už jedno ako a na koho (či to boli maloleté deti, alebo niekto spolahlivý) a potom mi ďakovali, že im ostalo práve len to čo previedli, inak by boli došli o všetko ... Je to dobrá taktika, nemusíš sa obávať ale okrem toho existujú aj iné triky.
To čo bolo napísané, bolo aj veľmi dobre premyslené, nemusíš sa obávať. . Prevod majetku je zákonná forma, to sa bežne robí, ale môže to spraviť len ten, kto ten majetok má, vieš? To čo bolo z mojej strany napísané nezakladá žiadnu skutkovú podstatu porušenia zákona
buchač
12.10.16,20:34
Perqtoon (Dnes 22:52) Boli, aj takí, ktorí doslova boli už v koncoch a poradil som im, aby previedli majetok to je už jedno ako a na koho (či to boli maloleté deti, alebo niekto spolahlivý) a potom mi ďakovali, že im ostalo práve len to čo previedli, inak by boli došli o všetko ...
===================
Takých rádcov mám rád.

Si uvedomuješ, že tí, čo previedli majetok na iných, sa na základe exekúcie vyhýbajú zodpovednosti a plateniu dlhov ?
Si uvedomuješ, že tým oprávneným môžu tie peniaze aj chýbať ?

Chlape jeden...Ty si ma dnes vytočil teda fest poriadne.
------------------------------------
Môj Ty oný...Ty ani len nevieš prečítať, čo som napísal...že vraj vyhrážanie.

Poviem inak. Ja sa nezvyknem vyhrážať...to nemá význam. Ja proste konám, bez výstrahy a bez upozornenia idem za svojim cieľom.
Zvyšok nemá význam, každý normálny jedinec si po prečítaní Tvojho príspevku ohľadom Tvojho konania pomyslí svoje...