carolitos
10.10.16,10:42
zdravim, dal som v robote vypoved..nejak som sa zosypal uz -... podpisal som dohodu o ukonceni pracovneho pomeru...v ten den som mal robit do 18,30. podpisal som este ze ten den som bol v praci..isiel som k lekarke a ta mi dala pn vystavenu od toho dna... cize je to akceptovatelna pn-ka, ked som uz v ten den podpisal aj tu dohodu? dik
Tweety
10.10.16,08:44
PP môže skončiť dohodou aj počas PN.

PS a prečo si to nedal ako otázku ale debatu?
carolitos
10.10.16,08:46
a to aj ked je pracovnik dlhodoby zamestnanec? pokial viem mozu ukoncit pp, pokial je zamestanec pn dlhsie ako rok, ci mylim sa...?
Katy a R
10.10.16,08:46
neviem, ako myslíš, či je akceptovateľná? - o DPN rozhoduje lekár - tak ak ti ju vypísal ..?
Ak si aj PP ukončil dohodou - po jeho skončení ti platí SP nemocenskú dávku.
carolitos
10.10.16,08:49
totizto vypoved som dal par dni pos skonceni skusobnej doby, kedze boli nezhody a zmluvu som mal na pol roka. ta nejak nechcapem ci sa nevyhovoria na nieco atd
Tweety
10.10.16,08:51
Ujasni teda, či si dal výpoveď alebo podpísal Dohodu o skončení PP. Pretože to akosi pletieš. Výpoveď a Dohoda, nie je to jedno a to isté.
Katy a R
10.10.16,08:52
si ale najskôr ujasni, či si dal výpoveď (a či ti beží VD)? ... alebo či tvoj PP končí dohodou?
carolitos
10.10.16,08:55
povedal som ze odchadzam pocas pracovnej doby,,,ze mi je zle,,dala mi podpisat papiere,no mne bolo tak zle ze som podpisal vsetko, len viem ze som podpisal dohodu o ukonceni pracovneho pomeru,,,som ja v tomto mimo,,,aky je tam teda rozdiel? preto sa pytam ci pn budu akceptovat alebo nie,,teda ci su povinny alebo niesu
carolitos
10.10.16,08:55
PP môže skončiť dohodou aj počas PN.

PS a prečo si to nedal ako otázku ale debatu?
vsak aby som sa mohol vyjadrit ,pretoze jedna odpoved mne nestaci
Katy a R
10.10.16,09:02
ak si podpísal dohodu o skončení PP - tak ti PP končí tým dňom, ktorý je na tej dohode.
A o PNku sa neboj - ak ti napr PP končí až od zajtra - a od dnes máš DPN - tak ti 1 deň preplatí zamestnávateľ NM ... a potom už platí SP. Ale odovzdaj žiadosť - čierne tlačivo zamestnávateľovi, červené môže tiež za teba odovzdať zamestnávateľ do SP - ale ak nebude chcieť - zanesieš si sám (dakoho pošleš, aj pošta existuje)
Výpoveď je niečo iné (viď zák práce)
carolitos
10.10.16,09:13
no ale ja som podpisal a aj doniesol pn v ten isty den..mne to nejak nezapina, nevyznam sa v zakonniku prace,,ale je jasne ze keby som mal pn-ku vystavenu odo dne a pp konci az zajtra to chapem...ale ukoncenie a odovzdanie pn prebehlo subezne v jeden den tomuto nechapem
Katy a R
10.10.16,09:18
tak to nerieš - zamestnávateľ sa s tým popasuje.
a tebe v podstate môže byť jedno - či ti vyplatí na ten jeden deň NM, alebo mzdu. či?
Hlavne aby si odovzdal doklady !
A ak niekomu neveríš - daj si na kópii potvrdiť prevzatie;)
carolitos
10.10.16,09:20
dik za rady