timi15
11.10.16,06:15
Dobrý den, idem si k vám po radu. Som nezamestnaná, evidovaná na ÚPSVaR, neviem si nájsť prácu a to hlavne kvôli tomu, že môj syn je stále chorý. Z ÚPSVaR som dostala podnet absolvovať rekvalifikačný kurz (ktorý som už začala absolvovať). Moja otázka spočíva v tom, že naša detská lekárka mi odporúča predĺžiť rodičovskú dovolenku, lenže neviem, či byť nezamestnaná a byť súčasne na rodičovskej dovolenke (samozrejme nechcem obidva príspevky poberať súčasne) ide dokopy. Ide mi o to, že ak teraz požiadam o predĺženie rodičovskej dovolenky, aby som nemusela zrušiť kurz, prípadne mi ho dal ÚPSVaR k úhrade. Ďakujem vopred za pomoc.
macula
11.10.16,18:24
ak si predĺžite rodičovskú dovolenku, tak nemôžete byť evidovaná ako nezamestnaná...
veronikasad
11.10.16,18:30
Rodičovskú dovolenku môže žiadať len ak je zamestnaná, u svojho zamestnávateľa, čo nie je prípad zadávatelky témy

Rodičovský príspevok nie je možné poberať v súbehu s evidenciou na UP ako uchádzač o zamestnanie.
veronikasad
11.10.16,18:38
Rodičovský príspevok z dôvodu nepriaznivého stavu dieťaťa po dovŕšení troch rokov veku može poberať aj otec dieťaťa, v súbehu so zamestnanim
timi15
21.10.16,05:15
dakujem veľmi pekne za odpovede :-)