mondes
11.10.16,11:42
Ahojte, v auguste nám nám došla zálohová faktúra s dátumom 22.8. za tovar z EU a my sme ju následne 24.8.2016 uhradili. Tovar prišiel cca. niekedy o 3 týždne a následne nám došla aj ostrá faktúra s dátumom 19.9.2016. Prosím, vznik DP bude toho 19.9.2016? Totižto už som tu raz riešila to, že ak uhradíme za tovar z EU vopred, tak pre nich nevzniká DP dňom úhrady a nemajú povinnosť do 15 dní zasielať ostrú faktúru. (Len to neviem akosi nájsť. ) Takže viete mi ešte raz povedať, kedy vzniká v mojom prípade daňová povinnosť? IIde o tovar z EU. Ďakujem ešte raz.
Tweety
11.10.16,10:04
Platí § 20
Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu

(1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká
a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).

(2) Nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa považuje za uskutočnené, ak by takýto tovar bol považovaný za dodaný v tuzemsku.

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/danova-povinnost
mondes
11.10.16,10:08
Ďakujem Tweety. Prosím ťa a zahr. dodávateľ nemá povinnosť vystaviť daň. doklad k prijatej platbe, tak, ako je to na SK, však? Myslím, že práve ty si mi v minulosti v tomto poradila, no neviem sa dopátrať staršej témy.
mondes
11.10.16,10:10
Ďakujem Tweety. Prosím ťa a zahr. dodávateľ nemá povinnosť vystaviť daň. doklad k prijatej platbe, ako na SK, však? Myslím, že práve ty si mi v tomto v minulosti poradila, no neviem za oného nájsť moje staršie témy. Ďakujem.
Tweety
11.10.16,10:12
nie on nemá,