nikula
11.10.16,12:12
Koncom februára sme vyradili auto z podnikania, aj mu bolo odobraté EČV. Auto malo haváriu a bolo nutné ho opraviť, len sa to predlžovalo kvôli vyšetrovaniu, preto sa zvolil tento postup... aj končilo STK. Začiatkom augusta po oprave auta sme ho nanovo prihlásili na polícií a zaradili do podnikania.
Keď tomu dobre chápem, tak odpisy aj daň z MV budú iba za tie mesiaca, ktoré sa auto používalo (čiže 7 mes). Dobre premýšľam???
Peterrybar1
04.01.17,10:55
iba ak ste po vyradení vozidla podali oznámenie o zániku
nikula
04.01.17,19:32
Oznámenie sa neposielalo, čiže platiť aj odpisovať sa bude celý rok?
avalik
04.01.17,22:25
v posledny den v mesiaci kedy bolo vozidlo vyradene z evidencie nastal zanik danovej povinnosti (februar)

od prveho dna mesiaca v ktorom bolo vozidlo prihlasene do evidencie a zacatim pouzivania vozidla na podnikanie nastal vznik danovej povinnosti(august)

cize dan sa plati za mesiace 1-2 a 8-12, t.j. za 7 mesiacov

uvedies to v danovom priznani, ziadne oznamenia neposielas
avalik
04.01.17,22:26
nesuhlasim, v tomto pripade sa oznamenie neposiela, oznamenie sa posiela len podla § 8 ods. 6
nikula
18.01.17,19:16
a ešte sa opýtam, že či aj tie odpisy dávam len za tieto mesiace?
nikula
24.01.17,10:27
ešte otázočku..... v daňovom priznaní z MV uvediem ako dátum vzniku august a dátum zániku február??? V poznámke uvediem, že prečo je to tak....
avalik
24.01.17,14:08
neviem ci ti tlacivo vezme vznik august a zanik februar, pravdepodobne to nevyplnis a uvedies len v poznamke - vyskusaj
nikula
27.01.17,08:29
len tak informačne..... účt. program mi to tak nahodil, pri elektronickom podaní mi vyhodilo chybu, ale odoslala som tak. Potom mi volala pani z DU, vysvetlila som jej situáciu a vzala to tak. Mám si nechať potvrdenia o vyradení z evidencie v prípade kontroly.
nikula
27.01.17,08:30
aj odpisy auta budú tiež len za tie mesiace ako daň z MV?
Soňa K
27.01.17,08:48
Pri vozidle, ktoré nie je využívané na dosahovanie zd. príjmov, nie je nárok na daňové odpisy. Auto bolo nepojazdné mimo firmu, tak ani nemohlo dosahovať príjmy.
nikula
30.01.17,08:54
čiže ani daňové ani účtovné? o tieto mesiace sa mi predlži doba odpisovania v poslednom roku?