Zuzana 1234
11.10.16,14:11
Momentálne prežívame ťažké obdobie a pravdepodobne preto moja matka začala mať problémy, sú obdobia keď má nepríjemný pocit a častejšie musí ísť na wc. Napríklad keď je nervóznejšia,keď cestuje niekam ,alebo hneď ráno .U lekára bola,poslal ju na sono vyšetrenie brucha tam bolo všetko v poriadku.Začala brať probiotiká a preto ,lebo tieto príznaky sa veľmi podobajú na syndróm dráždivého čreva začala užívať aj tablety NO-SPA. Chcela by som vedieť je možné brať tablety NO-SPA aj dlhodobo?Nemá niekto podobné skúsenosti?
Žabinka
11.10.16,12:15
v príbalovom letáku sa píše: ..Liek je určený na krátkodobé užívanie.
https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/no-spa-40-mg-693976.html
ivka70
11.10.16,12:19
Liek je určený na krátkodobé užívanie.
Ak sa príznaky pri krátkodobom užívaní nezlepšia alebo sa zhoršia, je potrebné navštíviť lekára.
https://www.drmax.sk/no-spa-40-mg/
Anika61
11.10.16,12:20
Myslím že žiadne tabletky od bolesti a kŕčov nie je dobré brať dlhodobo.Treba si prečítať pribalový leták a konzultovať s lekárom.Hlavne idealne by bolo odstrániť príčinu,ktorá stav spôsobuje....na syndróm dráždivého čreva existujú aj iné lieky,ktoré sa môžu užívať dlhšiu dobu.....ale v prvom rade treba zistiť, či sa naozaj jedná o túto chorobu...na to vie dať odpoveď gastroenterolog
buchač
11.10.16,13:08
Je potrebné nájsť príčinu a nie brať lentilky.
Jedno vyšetrenie USG nejak veľmo veľa neukáže, nemusí ukázať.
Dáša_
11.10.16,13:52
moj dedo bol tak trochu hypochonder :) Vždy užíval hrste liekov, jedol iba preto, lebo bolo predpísané jesť lieky po jedle :D Dižil sa viac ako 80 rokov v podstate v zdraví :D , lebo jeho organizmus tie kvantá liekov fakt zvládol. Čo si pamätám, tak nikdy nesadol k obedu, bez balenia ho-spa vo vrecku :) A samozrejme poctivo vždy aj tabletku zhltol..... Takže tak.... U neho podla mna skor išlo o psychologický efekt. Možno, ak to ťažké obdobie pominie, alebo sa zmierni to najťažšie, tak aj mama prestane toto užívať.
Zuzana 1234
11.10.16,15:41
A aké lieky existujú na syndróm dráždivého čreva,ktoré môže užívať dlhodobo?
Anika61
11.10.16,16:26
Neviem či dlhodobo .uvádza sa cca mesiac...vždy sa treba poradiť s lekárom....Meteospasmyl napr.som ja užívala
arizona
11.10.16,18:10
Podla popisu mi to pripada, ze matka ma tieto problemy skor psychickeho charakteru. Takze treba riesit najskor to,nie jest "Nospy".
Taktiez uzivanie probiotik moze sposobovat to, ze musi castejsie chodit na wc. Nech skusi na tzyden-dva vysadit a porovnat vysledky

Ak by matka mala naozaj syndrom drazdiveho creva, tieto tabletky veru nepomozu. Tam uz treba ine,dokladnejsie vysetrenia a dlhodoba liecba
Zuzana 1234
12.10.16,10:59
Ďakujem.