vivaldka
12.10.16,07:51
Bývam v bytovke, ktorá má 6 jednotiek bytov. Máme jeden spoločný plynomer, žiadne rozvodne plynov ani merače na radiátoroch. všetko platíme spoločne. Ja som sa odsťahovala koncom augusta. radiátory som úplne vypla, plyn mi cez byt prechádza len v hlavných rúrach aby ostatný mali kúrenie. Otázka: koľko percent z celkovej sumy im mám platiť?
Vopred ďakujem za každú odpoveď
Tweety
12.10.16,05:56
Tak, to si musíš dohodnúť s dodávateľom plynu.

PS. ostatní
ivka70
12.10.16,05:58
Bytovy dom so 6 bytmi musi mat definovane pravidla na rozpocet tepla (a teplo je asi ten plyn, co mas na mysli).
Ak ste doteraz rozpocitavali teplo na bytovu jednotku, cize delili 6-timi, nevidim dovod, preco by to mali ostatni majitelia bytov chciet menit. Musite sa dohodnut, ak chces zmenu. To sa zvycajne robi na schodzi vlastnikov - das navrh a pockas, ci to schvalia.

https://www.siea.sk/letaky/c-1165/rozpocitavanie-tepla-a-teplej-vody-v-bytovych-domoch/
http://spravy.pravda.sk/domace/stranka/6659-vyhlaska-o-rozpocte-spotreby-tepla/
vivaldka
12.10.16,06:09
Volala som SPP, oni na to nemajú odpoveď
buchač
12.10.16,06:11
Ak ste doteraz rozpocitavali teplo na bytovu jednotku, cize delili 6-timi, nevidim dovod, preco by to mali ostatni majitelia bytov chciet menit.
====================
Dôvod nevidia, nechcú hlavne tí, ktorí spotrebujú viac plynu v danom dome ako jedinec, ktorý im na túto spotrebu prispievajú.

Kedy sa konečne chytia rozumu tí, čo majú spoločný (jeden) merač na rôzne médiá...plyn, voda.
Zaujímavé, že elektrárne napoja každého odberateľa na merač k danému bytu alebo inej nehnuteľnosti.
Chobot
12.10.16,06:56
To, že si vypla radiátory, neznamená, že nemáš spotrebu tepla. Aj tvoj byt sa vykuruje susednými stenami. Navyše, susedia musia kúriť viac, aby vykúruli byty, ktoré sa ochladzujú od tvojho nevykurovaného bytu.

Musíte mať predsa nejaký systém, podľa ktorého rozpočítavate teplo v dome. AK nem áte a delíte všetko 6-imi, tak musíš platiť šestinu. Musíte sa ako vlastníci dohodnúť na nejakom inom spôsobe platenia, ktorý zohľadní spotrebované množstvo tepla. Teda asi bude treba namontovať na radiátory pomerové rozdeľovače a vyúčtovanie urobiť podľa toho.
ivka70
12.10.16,10:16
SPP s tym nema nic spolocne, ich zaujima to, co dodaju a co zaplati cely bytovy dom. Ak osi to podelite, ked nemate merace tepla, je vasa interna zalesitost.
bjuty smis
14.10.16,09:23
platiť máš 16,666%.....
Katy a R
14.10.16,09:32
ale no .... veď možno by sa dohodla so susedmi aj na 15 tich percentách ?? - nemôžeš naisto tvrdiť! ;) či?