Arcey
12.10.16,08:47
Kúpil som nové auto od spoločnosti v Košiciach, ktoré mala mať podľa zmluvy vo výbave tempomat. Predavačova neprofesionalita spôsobila, že namiesto tempomatu mám obmedzovač rýchlosti, čiže to čo mám v zmluve, nemám. Ako mám postupovať? Predavač po zistení chyby mi ponúkol možnosť namontovať tempomat za 300 eur po 10% zľave a keď som odmietol s tým, že požadujem kompenzáciu, pretože mi nedodali to čo mám v zmluve, tak mi ponúkol umytie auta zvnútra i z vonku. Čo mám robiť? Podľa mňa je zmluva neplatná, alebo falošná a predavač sa dopustil neumýselnej chyby, Mám podať na neho žalobu?
Chobot
12.10.16,06:50
To je nové auto? Kupoval si ho od importéra či dealera?
Arcey
12.10.16,07:26
Nové auto - predvádzačka. Čo znamená importér, dealer? Sú oficiálni predajcovia tej značky, tak neviem či je to díler, alebo importér.
lujza.j
12.10.16,07:41
Naco si prevzal take auto. .....a podpisal zmluvu....ako si si ho preberal.....
Arcey
12.10.16,07:43
Lujza: nekomentujem, to nie rada.
lujza.j
12.10.16,07:50
:D
Chobot
12.10.16,07:52
Tak ak to je oficiálny predajca, a ide o nové auto a v zmluve - objednávke bolo, že si objednávaš tempomat, tak máš právo na bezplatné uvedenie auta do takého stavu, ako si si objedlal. Nie, že za poplatok 300 EUR. To by ti mali urobiť zadarmo.

A si si istý, že je to len obmedzovač rýchlosti a nie aj tempomat? Lebo to zvyčajne býva v jednom, len fukcia sa prepína jedným gombíkom.

Ak ti to neuvedie do takého stavu, ako si si objednal, obráž sa na obchodnú inšpekciu, nech posúdi, či predajca postupoval pri vybavovaní reklamácie správne. Ak ti potvrdia, že máš pravdu, môžeš sa súdiť o odstúpenie od zmluvy alebo o bezplatné doinštalovanie tempomatu.

Ešte je otázne, či to bolo aj v cenovej ponuke nacenené.

Doplnené po upresnení od Arceya:

Po upresnení je zrejmé, že si si kúpil hotové predvádzacie auto a nie na objednávku podľa tvojej špecifikácie. Potom moja odpoveď hore nie je správna. Ty si kúpil auto v takom stave, ako bolo na mieste. To, že sa v špecifikácii pomýlili, nie je tak zásadné. Zásadné je, že si kúpil aktuálnu výbavu za danú cenu a tá cena bola za obmedzovač. Ty si neplatil za tempomat. Len ťa omylom informovali, že to má tempomat. V takomto prípade nie je na mieste žiadať bezplatnú dodatočnú montáž.

Predajca ti ponúkol zľavnenú montáž, ja by som bral aspoň túto možnosť. Podstatné je, že to je vôbec možné domontovať.

Ak si ale presvedčený o svojej pravde, môžeš sa súdiť. Ale máš na to čas?
Chobot
12.10.16,07:54
lujza, také detaily si pri prevzatí nevšimneš. Nemáš čas kontrolovať každý gombík v aute, každy systém či funguje. Nadšenie z nového auta je veľké, takéto chyby sa zistia v najbližších dňoch po prevzatí.
Arcey
12.10.16,07:59
Hlavne keď páčka tempomatu je rovnaká ako páčka obmedzovača a ani predajca netušil, že tam obmedzovač je. Ale to ej jeho neprofesionalita, že si to neoveril pred tým, ako dal auto do ponuky. Čo mám ale robiť? Snaha o nejakú kompenzáciu je nulová...
lubko6394
12.10.16,09:02
Máš vôbec zmluvu ? Podľa poznámky 10.26 to bolo nové auto- predvádzačka. Takže mi to vychádza tak, že si nič neobjednával, len predajca mal pri aute blbú ceduľu. Čo máš vo faktúre ?
buchač
12.10.16,09:27
Arcey (Dnes 10:26) Nové auto - predvádzačka. Čo znamená importér, dealer? Sú oficiálni predajcovia tej značky, tak neviem či je to díler, alebo importér
==========================
Aby sme na pravú mieru dali určité výrazy :

1. Predvádzacie auto zákonite nie je nové auto - NEEXISTUJE !!!
2. Predvádzacie auto má nabehaných pár (kľudne aj tisíc) kilákov.
3. Predvádzacie auto sa nepredáva v cene nového, ale sú tam dokonca isté zľavy.
4. Import, díler, oficiál...také nevedieť...


Mimochodom, aj by ma zaujímalo, čo je to za značku a kde si to auto v KE kupoval.
Arcey
12.10.16,09:43
Súhlasím, nie je to nové auto.

Aký je rozdiel medzi importérom a dílerom tuším, ale nerád hovorím niečo, o čom som si nie úplne istý. Preto sa radšej spýtam skúsenejších ľudí.

Čo sa týka značky - rád im urobím negatívnu reklamu. Takže ide o škodu fabiu kombi , predajca škoda gabriel. Ako auto sa mi ľúbi, má dobré vlastnosti, ale ide mi o princíp a zvažujem tú obchodnú inšpekciu, lebo sa krútia ako hady.
Arcey
12.10.16,09:48
Samozrejme, že zmluvu mám. V zmluve mám uvedenú výbavu, kde je spomenutý tempomat. Na faktúre výbavu nemám spomenutú. Ceduľa bola dobrá - bola to ponuka na webe a oni boli takí hlúpi, že si mysleli, že je tam tempomat - nakoľko páčka k jednému aj druhému vyzerá na rovnako a neskontrolovali to podľa VINka.
Chobot
12.10.16,09:53
DOplnil som odpoveď.
buchač
12.10.16,10:06
Auto Gabriel v Barci ???
Veď to je dilino ...francúzskym kľúčom mu do hlavy.
Predražený až do het.
Arcey
12.10.16,10:41
Aha, takže nič nemôžem robiť. Hm, musím sa s tým zmieriť a nabudúce si dať väčší pozor.
Arcey
12.10.16,10:41
Cena bola prijateľná.
bodliak
12.10.16,10:45
Obmedzovač na Škodovke ? Na Fabii ? Naozaj ?
Arcey
12.10.16,10:57
Tiež som sa čudoval a čudovali sa aj všetci predajcovia. Ako už je to asi pase, Chobot mi vysvetlil, že nemám veľkú šancu dačo s tým spraviť, ale štve ma to, že predajca nevedel, čo predáva.
Chobot
12.10.16,13:00
Ťažké je jednoznačne povedať, kto má pravdu - či ty alebo predajca. Nejakú chybu urobili, zle ťa infomrovali. Ale či to zakladá nárok na bezplatnú montáž, neviem. Idem na to len logicky. Preto si myslím, že je rozdiel objednať auto do výroby podľa tvojich požiadaviek a kúpiť také, ako je vystavené.
Chobot
12.10.16,13:02
Môžeš, ale aký to bude mať výsledok je ťažké predpovedať.

Ak je ten tempomať pre teba zásadný a využiješ ho, tak ja na tvojom mieste by som možno vyhandrkoval ešte nejakú zľavu na jeho montáž. Skús im navrhnúť dohodu, že si doplatíš 200 EUR, ak ti ho namontujú.
lujza.j
12.10.16,14:32
Chobot....viem ako si ludia preberaju auto.."nijako" preberu sa az ked ide okolo mechanik a posmesne utrusi..."nato,ze bolo prevratene na strechu je dobre"...ked budem kupovat káru tak si skontrolujem co mam..co nemam.....na danom aute....kazdy ma inu predstavu o vybave...
Nehovoriac o tom,ze predvadzacku ja nikdy....
willma
13.10.16,04:35
no neviem či by to bolo až také márne, ked v zmluve, ktoru vyhotovuje predajca, tempomat uvedený je