blowk
12.10.16,15:40
Ahojte,

ak by mi vedel niekto pomoct, som ochotny mu aj zaplatit.

Chcem ponukat sluzbu sprostredkovaneho nakupu, kde nebudem predajca tovaru ale iba jeho sprostredkovatel.

Priklad:
Zakaznik mi posle URL produktu, ktory si chce zakupit.Ja mu nasledne poslem naspat celkovu sumu, ktora zahrna - cenu tovaru + postovne + moja provizia.
Zakaznik nasledne uhradi celkovu sumu na moj firemny ucet, z ktoreho ja nasledne kupim pozadovany tovar.

Tovar zaslem klientovi spolocne s originalnou fakturou.

Teraz nastava problem.
Aky doklad o nakupe zalozim do uctovnictva ? Tovar som kupil z firemneho uctu avsak originalna faktura isla zakaznikovi nakolko som bol iba sprostredkovatel nakupu.

Ako takuto sluzbu spravne uctovat ked mam nakup evidovany z firemneho uctu ale nemam k nemu ziadnu fakturu ?

Dakujem za pomoc.
ivka70
12.10.16,13:55
Ty musis zakaznikovi vystavit vlastnu fakturu, cenu aj so sprostredkovanim.
To je jeho faktura, tvo predaj/vydaj tovaru.
Originalna faktura patri do tvojho ucotvnictva. Ako tvoj prijem tovaru.
blowk
12.10.16,13:59
Da sa to robit aj inym sposobom.Aby mal zakaznik original fakturu aj fakturu za sprostredkovanie.Snazim sa zistit ako by to bolo mozne.Viem o firmam co to tak robia, ze ti poslu originalnu fakturu aj fakturu za sprostredkovanie.
jakubzemko
21.10.16,13:29
Či sa to môže to viete asi vy. Nemyslím si, že je to upravené v postupoch účtovania, akým spôsobom sa to má účtovať. Preto by som si vytvoril interný predpis a účtoval to napríklad takto.
1. VBÚ Sprostredkovanie nákupu 221/325
2. VBÚ Úhrada za zákazníka 325/221
3. VFA Faktúra za sprostredkovanie 311/602
Consultix
21.10.16,15:41