besttracker
13.10.16,13:35
Ahojte, v súčasnosti som živnostík-neplátca DPH, chcem sa stať dobrovoľným platcom DPH. Viem, že musím podať registráciu na daňovom úrade atď. Ked už budem tým plátcom DPH a spĺňal by som všetky 3 podmienky, možem sa sám rozhodnúť, či chcem uplatňovať režim prenosu daň.povinnosti (teda že DPH budem odvádzať ja nie odberateľ) alebo som automatický povinný prejsť na tento režim(DPH odvedie odberateľ) ???Lebo som našiel citujem:,,Používanie osobitnej úpravy je dobrovoľné a môžu ju použiť len
platitelia registrovaní podľa § 4 zákona o DPH, ak spĺňajú zákonom ustanovené podmienky.Je to ešte aktuálne?
kn-alka
13.10.16,12:18
aký prenos?
Sarlotka
13.10.16,12:35
myslíte, odvod dph po úhrade?
besttracker
13.10.16,12:49
áno
zk24
13.10.16,12:56
hovorite o stavebnych pracach?
besttracker
13.10.16,13:03
hlavne poskytujem služby v oblastiach, ktoré nespadajú do sekcie F, avšak mohlo by sa nájsť zopár zákazok, kt. by do sekcie F patrili a v tom nemám jasno, keďže ich nebude veľa, radšej by som odviedol DPH štátu sám, lebo čítam o prípadných pokutách, kt. by som chcel predísť a preto by ma zaujímalo či musím prejsť na tento spôsob odvodu DPH až po úhrade automaticky alebo mám na výber
Sarlotka
13.10.16,13:05
píšeš o dvoch rôznych veciach... v stručnosti a zjednodušene:
1. existuje režim osobitná úprava uplatňovania dane na základe prijatia platby za dodanie tovaru alebo služby - dobrovoľná báza
2. prenos daňovej povinnosti pri stavebných prácach (sekcia F) povinný prenos
besttracker
13.10.16,13:07
Ďakujem za odpoveď...presne na toto som hladal odpoveď....ospravedlňujem sa za zle formulovanie otázky
Sarlotka
13.10.16,16:39
v poho...len sme ti akosi nerozumeli :) aspon ja, na co sa pytas, snad sme poradili.. :)