mumiška
29.06.06,09:51
Po prečítaní niekoľkých tem z tejto oblasti, sa obraciam na niekoho kto mal v takomto prípade už aj kontrolu a vie že to je s topercentne správne
Zamestnanec na pracovnej ceste v zahraničí -zaučtovanie pracovnej cesty-zamestnanec mi to vyučtuje cez cesťák a ja ho následne za učtujem týmto spôsobom:
stravné , ubytovanie -512
dialničné poplatky -548 , parkovné-518
PHM tankované v zahraniči -501
PHM tankované v SR -501+DPH
Stretla som sa s názorom ,že cesťák je len určitá forma zučtovania pracovnej cesty a preto všetky veci ktoré sú tam uvedené sa rozúčtovajú týmto spôsobom.

Ak by sa mu pokazilo auto a kúpil by súčiastku v SR a dal do do
zučtovania tak si s toho môžem uplatniť DPH.

Čiže aby som to zhrnula ,že nie všetko čo je rozpísané v cesťáku ide na 512, a v prípade nákladov pri ktorých je DPH a používajú sa pre firmu na dosiahnutie príjmov z podnikania môžem si uplatniť DPH.

Kto mi dá k tomuto všetkému jasné stanovisko?

Mumiška
Tweety
29.06.06,07:55
Po prečítaní niekoľkých tem z tejto oblasti, sa obraciam na niekoho kto mal v takomto prípade už aj kontrolu a vie že to je s topercentne správne
Zamestnanec na pracovnej ceste v zahraničí -zaučtovanie pracovnej cesty-zamestnanec mi to vyučtuje cez cesťák a ja ho následne za učtujem týmto spôsobom:
stravné , ubytovanie -512
dialničné poplatky -548 , parkovné-518
PHM tankované v zahraniči -501
PHM tankované v SR -501+DPH
Stretla som sa s názorom ,že cesťák je len určitá forma zučtovania pracovnej cesty a preto všetky veci ktoré sú tam uvedené sa rozúčtovajú týmto spôsobom.

Ak by sa mu pokazilo auto a kúpil by súčiastku v SR a dal do do
zučtovania tak si s toho môžem uplatniť DPH.

Čiže aby som to zhrnula ,že nie všetko čo je rozpísané v cesťáku ide na 512, a v prípade nákladov pri ktorých je DPH a používajú sa pre firmu na dosiahnutie príjmov z podnikania môžem si uplatniť DPH.

Kto mi dá k tomuto všetkému jasné stanovisko?

Mumiška
Máš to dobre, až na dialničný poplatok, ten je tiež 518.
Súčiastka by nebola súčasťou cesťáku, ale osobitne na doklade s nárokom na odpočet dph.
Aj to tankovanie na Slovensku osobitne, s nárokom na odpočet dph.
renča1
29.06.06,08:00
súhlasim s Majkou, ale ja dial.poplatky účtujem na 538 a nie na 518,548.
Tweety
29.06.06,08:02
súhlasim s Majkou, ale ja dial.poplatky účtujem na 538 a nie na 518,548.
Dpoplatky od 1.1. patria medzi služby
renča1
29.06.06,08:04
nepostrehla som túto zmenu. Musím si to teda pozrieť.
jenny7
06.07.06,10:29
Ahojte poraďaci, chcela by som si upresniť SC do Čiech. Šef - konateľ firmy, ktorý je aj zamestnancom bol v Čechach na vystave a neviem ako mam zaúčtovať bločik za poplatok za vstupenku?
Vyúčtovanie a vyplatenie cesťaku som dala ako 512/211, kde som zahrnula stravné, vreckové, náhrady za auto, to je určite ok, ale teraz neviem, či tam môžem dať aj vstupenku na výstavu? Je to v CZK. Čo v tomto prípade s DPH? Mám aj dialničnú známku tam je DPH 0,-CZK ale na vstupenke je napísané poplatok 50 KČ DPH 5%.
armaturka
07.03.08,21:13
Som spoločníkom s.r.o. v súčasnej dobe na rodičovskej dovolenke. Chystám sa na zahraničnú služobnú cestu na Ďaleký východ. Môžem si dať do daňových výdavkov náklady na letenku a ostatné náklady (diéty), keď nemám pracovnú zmluvu? Môžem ísť na takúto cestu, keď poberám rodičovský príspevok?
armaturka
08.03.08,13:58
posúvam ...
Danila
08.03.08,16:55
Som spoločníkom s.r.o. v súčasnej dobe na rodičovskej dovolenke. Chystám sa na zahraničnú služobnú cestu na Ďaleký východ. Môžem si dať do daňových výdavkov náklady na letenku a ostatné náklady (diéty), keď nemám pracovnú zmluvu? Môžem ísť na takúto cestu, keď poberám rodičovský príspevok?Ak Ti ju konateľ schváli, ak ju budeš vedieť preukázať, tak bez ohľadu na poberanie rodičovského príspevku je to v poriadku.
armaturka
08.03.08,18:52
Ak Ti ju konateľ schváli, ak ju budeš vedieť preukázať, tak bez ohľadu na poberanie rodičovského príspevku je to v poriadku.
Konateľ ma vysiela. A nemusím mať na dobu ZPC dohodu alebo čosi také?
Danila
08.03.08,19:22
Konateľ ma vysiela. A nemusím mať na dobu ZPC dohodu alebo čosi také?Spíšte si medzi sebou účel cesty.:)
armaturka
08.03.08,19:28
Spíšte si medzi sebou účel cesty.:)
Ďakujem veľmi pekne.