Majo99
14.10.16,12:14
Ahojte,

Prišiel mi Výstupný list z VŠ na základe môjho oznámenia o zrušení nástupu do prvého ročníka danej VŠ a neviem ako s ním ďalej postupovať, resp. čo a ako vypísať.

Prosím poradte ak viete ako ďalej :) (Prikladám FOTO)
ivka70
14.10.16,10:22
Predpokladam, ze skola caka, ze ho das na prislusnych miestach popotvrdzovat a podpisany vratis spat. Potom ti daju oficialne potvrdenie o ukonceni/zanechani studia.
Inak, zavolat alebo napisat na studijne oddelenie snad je mozne, ked k tomu nebol vysvetlujuci list. Ze ci vobec potrebujes nieco z toho mat potvrdene (netusim, v akom stadiu si zanechal VS - ale asi az po zapise, preto chcu vystup potvrdeny).
terezamaria
14.10.16,10:27
Podľa mňa je výstupný list v Tvojom prípade bezpredmetný. Predmetný by bol len vtedy, keď by si už mal prebratú internátnu izbu, vypožičané nejaké knihy z universitnej knižnice a pod. Ja by som dole napísala, že nemáš žiadne podlžnosti, podpísala a poslala na fakultu.
Majo99
14.10.16,10:31
Áno to bude najpravdepodobnejšie a áno po zápise, vlastne zrušenie nástupu som im oznámil týždeň pred začatím štúdia.
Majo99
14.10.16,11:39
Tiež som nad tým premýšľal a jediná vec okrem samotného zápisu do 1. ročníka som podpísal "prebratie" internátnej izby, ktoré som ešte nezačal splácať a okrem toho som volal priamo na internát kôli oznamu o ukončení a tí s tým súhlasili, takže z tejto strany by to malo byť uzavreté.
ivka70
14.10.16,11:57
Problem ale je ,ze po zapise uz vsetky tieto nalezitosti mohol vyuzivat. A kedze studijne nema odkial zobrat, ze ich nevyuzival a ze nema pozicane nieco, co by bolo potom neskor tazko vymoct, bude od neho tieto potvrdenia pozadovat.
Pochybujem, ze im bude stacit, ked on sam to tlacivo podpise. (To by mohol urobit kazdy student, aj s podlznostami).
Ja si pamatam uz pred rokmi, tiez odo mna chceli nejake potvrdenie z nejakej kniznice, kde som v zivote nebola, ale muslea mi kniznica potvrdit, ze tam nic nedlzim, bez toho mi nedali vystupny papier. A predpokladam, ze to tak funguje nadalej.
afrikánka
14.10.16,12:15
Vieš, iba sa tak zamyslím...keby si tú Leteckú fakultu vyštudoval.....stal sa pilotom, v kokpite všeličo, došlo k problémom, rýchle rozhodovanie....s kým by si sa radil, kto má viac skúseností z praxe, keď ide o sekundy? Aké testy sa vôbec robia pri prijímacích pohovoroch? Dobre, že si sa rozhodol pre inú VŠ, ináč by si mohol smutne dopadnúť.... s tebou aj iní.
terezamaria
14.10.16,13:37
Čítaj, čo píšem..... Jasne som napísala, že výstupný list je predmetný vtedy, keď prebral internátnu izbu...atď. Nemôžem za to, že informácie dokladá postupne a nenapísal skoro nič v zadanej otázke.....
ivka70
14.10.16,18:04
zjavne si nepochopila, co sa snazim povedat, studijne vobec nemusi veciet, ci on cosi prebral alebo nie
viktorviktor
16.10.16,16:01
treba vyplniť, pretože môžeš súčasne študovať na viacerých školách , v tomto prípade by si mal započítané dva roky v jednom roku štúdia a posledný rok štúdia by si platil, škola po zapísaní na štúdium ťa považuje za študenta školy bez ohľadu či začneš alebo nie