Antou1967
14.10.16,12:38
Zdravím ,

vôbec sa v účtovníctve nevyznám , ale posledný mesiac pozerám po nejakom ojazdenom aute a ak na nejaké zaujímavé natrafím tak si predajcu vyhľadávam v googli a zvyčajne tam je odkaz na stránku finstat a neviem či som vôbec doteraz videl aspoň jednu firmu ktorá by bola v pluse (myslím na grafe zisk) , aj keď majú polmilionové a väčšie tržby? Čo to pre mňa znamená ako kupujúceho ? Hrozí mi nejako riziko že ta firma čoskoro skrachuje alebo nie?
Tiež som len tak pre zaujímavosť skúšal hľadať aj iné firmy (napr eshopy kde niečo kupujem a podobne) a opäť skoro vždy boli v mínuse aj pár rokov po sebe? Teda ak niečo od nich kúpim nie na dobierku riskujem že čoskoro skrachuju alebo možu takto v minuse fungovať ešte ďalších 100 rokov?
misomiso
14.10.16,10:47
Mozu. To, ci su v pluse alebo minuse takmer vobec nesuvisi s mierou rizika nakupu od nich.
Žabinka
14.10.16,10:56
tiež už chvíľu rozmýšľam, aké riziko mi môže hroziť, keď kúpim tovar od firmy ktorá je v mínuse..:rolleyes: ak firma skrachuje, je to jej problém, nie môj ako zákazníka.. neviem si predstaviť, že by som mala skúmať hospodársku situáciu firiem, od ktorých chcem niečo kúpiť.. asi by som toho veľa nekúpila..
Dáša_
14.10.16,11:02
jedine problém s reklamáciou by si mohol mať, ke´d firma skrachuje. Ale že je v mínuse, to fakt nemusí nič znamenať. Zaujímavejšie by bolo pozreť kompletné výkazy, ale ani to nemusí nič hovoriť