EKO-HAUS
14.10.16,12:56
Doviezli sme tovar z Číny. V Hamburgu nám tovar nemecká firma (platiteľ DPH) colne odbavila (neplatila však DPH). Tovar bol následne prepustený do EÚ s tým, že DPH sa bude formou samozdanenia riešiť v krajine príjemcu, t.j. na Slovensku. Preštudovala som si materiál ktorý mi bol odporučený, ale stále mi nie je jasné, či mi postačuje na samozdanenie colné vyhlásenie vypracované zástupcom (nemeckou firmou) na ktorom je uvedené aj IČ DPH nemeckej spoločnosti a EUSt-hodnota, alebo mám žiadať aj faktúru ako podklad na samozdanenie. Na colnom vyhlásení nie je vyčísledná DPH z odôvodnením nemeckého zástupcu, že zdanenie bude v krajine príjemcu tovaru (na Slovensku).
Jarka
14.10.16,11:39
Od firmy ktorá realizovala colné odbavenie by som žiadala doklad o tom JCD. Možno vám vystavili len taký doklad na základe ktorého bolo treba isť na colnicu u nás na SK.
Žabinka
14.10.16,12:13
EKO-HAUS
15.10.16,08:51
Ďakujem za info. Preštudovala som si materiál, ale stále mi nie je jasné, či mi postačuje na samozdanenie colné vyhlásenie vypracované zástupcom (nemeckou firmou) na ktorom je uvedené aj IČ DPH nemeckej spoločnosti a EUSt-hodnota, alebo mám žiadať aj faktúru ako podklad na samozdanenie. Na colnom vyhlásení nie je vyčísledná DPH z odôvodnením nemeckého zástupcu, že zdanenie bude v krajine príjemcu tovaru (na Slovensku).
Žabinka
15.10.16,09:52
keďže v tomto prípade ide o nadobudnutie tovaru z IČŠ, tak sa DPH nikde neuvádza.. hodnotu tovaru poznáš, resp. mala by byť uvedená na doklade od nemeckej firmy, takže malo by to byť samozdanené slovenskou DPH..
EKO-HAUS
15.10.16,10:32
Ďakujem. A aké číslo dokladu uvediem v kontrolnom výkaze ?