mondes
17.10.16,14:37
Prosím Vás, klient nakupuje z Pivovaru Šariš tovar. Ako doklad mu vystavujú doklady z ERP (to sú také väčšie bločky). Ja ich účtujem normálne do pokladne a do KV smerujú do B3. Avšak klient reklamoval jeden súd 50l a oni mu vystavili k tomu opravný doklad. Ako číslo pôvodného dokladu uviedli akési číslo, ktoré neviem, odkiaľ vzali. A teda čo mám dať ja pri účtovaní tohto dobropisu, aké číslo pôvodného dokladu, keď pri účtovaní bločkov z ERP nezadávam žiadne čísla? Ďakujem pekne za odpoveď.
Žabinka
17.10.16,14:11
číslo pôvodného dokladu vzali z bločka ERP, ktorý ti vystavili.. pozri na pôvodný doklad, mala by si ho nájsť.. keďže ho dodávateľ uviedol na dobropise a teda aj do KV, ty ho uveď rovnaké, aby sa to dalo finančnej správe spárovať..
mondes
17.10.16,15:49
Aha a nevadí, že ten bloček z ERP sa "zmelie" s ostatnými bločkami v B3 a teda z KV nebude jasné, o ktorý doklad ide? Stačí, že bude v KV poznamenané to číslo pôvodného dokladu, ktoré vlastne na bločku z ERP nie je uvedené? Ďakujem pekne.
Žabinka
17.10.16,15:52
takto si to múdri ľudia vymysleli.. hlavne že sa tie dobropisy spárujú u dodávateľa a odberateľa..;) ja si pre istotu niekde na spodok na dobropis zaznačím aj dátum a poradové číslo z denníka pre konkrétny bloček, aby som ho vedela aj po rokoch dohľadať..
mondes
17.10.16,16:02
Ďakujem veľmi pekne. :)