DAMIANKO11
17.10.16,20:19
Vratenie vymazaneho textu !!!!!


Potreboval by som poradit ako postupovat, ak chcem vyplatit exekuciu za dlznika, aby som peniaze dostal naspat bud sudnou cestou alebo cez notara s nejakym exekucnym podtitulom. Problem je, ze nechcem ,aby sa mi to splacalo po 10, 20 eur mesacne po cely zivot. Pani je na invalidnom dochodku (asi polovicnom) a pan je nezamestnany a nevlastnia nic len podiel na dedenej nehnutelnosti.
rosk
20.10.16,11:17
Odpoveď má dve roviny (i) právnu, kedy pokiaľ zaplatíš za dlžníka ako ručiteľ dlh, potom máš právo na úhradu toho, čo si plnil. Pokiaľ ti to neuhradí dlžník dobrovoľne, potom sa musíš obrátiť na súd. Ev. i spísať notársku zápisnicu, ktorá bude zároveň exekučným titulom, čo si vyžaduje ich aktívny prístup a súhlas s tým. Oba špásy ale niečo stoja a istú dobu trvajú, najmä súd hoci i notár to asi nespraví z večera do rána, ak tak len za príplatok. Dokonca niektorí notári to nechcú robiť vôbec, ak nejde o zaujímavý finančný obnos... No a potom ten väčší problém a to (ii) vymožiteľnosť.... Ak má pani polovičný invalidný dôchodok a on je nezamestnaný, tak budeš rád ak by si dostával aspoň tých 10 - 20 EUR.... Samozrejme, leda že by mali peniaze na účte... Ale skôr nedostaneš nič... minimálne v rámci exekučného konania. Jediná možnosť je dohoda, pravda, ak majú záujem a ak majú záujem plniť a majú aj možnosť - zdroje...
misoft
20.10.16,14:32
Ako sledujem - si nepoučiteľný! Popis otázky, kde sa všetko vysvetľuje, si vymazal - otázka tak nemá riadny zmysel.
Varoval som ťa trikrát, aby si dodržiaval Etiketu Porady.
Doplň popis otázky (vymazaný text), inak zajtra už tu nebudeš registrovaný.