Livia191
19.10.16,05:54
Dobry den. Potrebujem sa zbavit ôs. Prosim poradte mi.
Mame doma problem s osami. Uhniezdili sa nam pod strechou medzi hredami nieje vidno osie hniezdo. Dostavaju sa nam dovnutra prostrednictvom elektrickych kablov od lampy. Asi stovku sme zabili v kryte lampy. Predieraju sa kade sa da. Mame ich vnutri strasne vela. Pouzili sme aj hubiace spreje ale tie zabili len uplne minimum. Nevieme si s nimi rady kedze ako som spominala nevieme hniezdo lokalizovat. Prosim poradte mi nieco
lubko6394
19.10.16,05:18
No ja som mal takýto problém ( už 2x ) s včelami pod susedovou strechou - on ich nemohol nájsť a u mňa lietali. Pomohlo mi zneužitie prípravku Bulldock. Ten treba rozriediť a na miske s vatou umiestniť na miesto kadiaľ prelietajú. Teraz ale asi nie je vhodná doba. Ideál je keď je teplo a hmyz hľadá vodu. Roztok som udržoval 4-6 týždňov a lietať prestali. So včelami je asi problém v tom že tam ostal med a ten si našla nová partia po 3 rokoch.
Ani ja som hniezdo nenašiel. Roztok treba dať tam kde lietajú - oni si to do toho hniezda samé prinesú. Ktorá sa napije už lietať nebude...