JuliusJulo
19.10.16,09:26
Dobry den zijeme v zahranici , pred dvoma rokmi sme si vzali hypoteku domu v obci /okres Roznava/ nakolko po roku sa nasa situacia co sa prace tyka zmenila a taktiez som bol 3 mesiace bez prace tak sme sa dostali do stavu kedy sme zistili ze nas hypoteka nici,resp nezvladame platit hypo na slovensku a platit najom a vsetky ostatne poplatky v Anglicku, momentalne je to este horsie kedze libra padla na taku uroven ze kazdy mesiac sme v minuse kvoli kurzu dalsich 200 euro. Kvoli tomu ze zatial platime hypo nacas atd mame problemy tu, co znamena ze nezvladame platit najom, nakolko nieje mozne sa prestahovat do lacnejsieho / napr prenajom izby v dome/ kvoli tomu ze mame psa, musime sa rozhodnut cim skor ako dalej a nevieme sa vysomarit. V realitke sme dostali 2 mesacnu vypoved z najmu co znamena ze ak nevyrovname dlh na najme do 14teho decembra sa musime vystahovat,,ak vyrovname dlh na najme to znamena ze nezaplatime hypo na slovensku , ak odideme na slovensko mozno nezvladneme platit hypo - hypo zo vsetkymi poplatkami je 750 euro, plus budeme potrebovat peniaze na existenciu jedlo atd, co v okrese roznava neviem ci je mozne ,,,preto sa pytam na vas nazor ci je lepsie nejakym sposobom ukoncit hypo pockat na drazbu domu a potom to riesit alebo radsej odist z Anglicka a snazit sa zachranit veci na Slovensku,,samozrejme chceme sa na Slovensko urcite v buducnosti vratit cize nechceme tam nechat dlhy atd,,mame este jednu hypo v inej banke na byt ale ten sa plati sam lebo tam su dlhodobo podnajomnici,takze na toto nemame naklady ,,byt je taktiez v malom meste na strednom slovensku cize moznost prace v tej lokalite je taktiez obmedzena,,dom sa neda predat lebo na ten region kde je je strasne velky a na pomery v regione aj relativne drahy takze toto je bez sance...uspory a rezervy nemame ak prideme na sk zachranovat co sa da tak mame rezervu mozno na mesiac,,do toho vsetkeho chcem este podotknut ze dom je momentalne neobyvany a nezariadeny,,,neobyvany je cca 4 roky....dakujem za rady
ivka70
19.10.16,07:44
Urcite necakajte na drazbu. Nikdy v takej oblasti banka v drazbe dom nepreda tak, aby vynos pokryl celu hypoteku. Cize pridete o dom a este stale vam zostane splacanie.
Ak nemozete splacat, komunikujte s bankou, skuste poziadat o odklad splatok napr. na 6 mesiacov. Banka radsej bude komunikovat s nejakou istotou, ze sa k peniazom dostane, aj ked neskor, ako mat klienta bez aktivity a bude nutena mu predavat nehnutelnost.
Dalsia moznost je, dom predat, ale tiez si treba premysliet, ci tym hypoteku splatite.
JuliusJulo
19.10.16,07:50
odklad splatky sme uz mali teraz nam skoncilo snazili sme sa dostat do normalnu ale proste to nejde naklady na zivot v anglicku su relativne vysoke,,a problem je v tom ze nevieme ze ak si najdeme pracu v roznavskom okrese ci je realna sanca na to ze to zachranime,,ci vobec v takom regione zarobime kazdy aspon 500 eur v cistom na to aby sme mohli pokryt aspon naklady na existenciu,,teraz vlastne ide iba o to ci zachranit veci na sk aj ked mozno v takom kraji nemame sancu alebo ostat v anglicku kde mame pracu atd atd ale iba podnajom a skor ci neskor sa chceme tak ci tak vratit,,ćele sa nam to zda neriesitelne ako keby sme sa pohybovali v kruhu a nebolo vychodiska,,najprv povieme ok nechame to banke nech sa stane co sa stane iba im to oznamime a potom povieme ze pojdeme to zachranovat na sk, a potom nas napadne ale sak v okrese zo 40 percentnou nezamestnanostou najst pracu a nieco zachranovat ze je to mozno nerealne lebo ako som pisal vyssie platime 750 euro a prijem v roznave je mozno 400 tj 800 euro dostaneme splatky 750 ostane nam 50 na mesiac neni sanca dom zoberu tak ci tak,,,
Dáša_
19.10.16,07:52
predajte ten dom - proste sa zmierte s tym, ze momentalne na to nemáte. Lebo takto prídete aj o ten byt. Ked dojde k dražbe a na splácanie.
Dáša_
19.10.16,07:53
predajte ho sami, kým máte na to dosah. Lebo ked na to bude mať dosah iba banka, bude horšie.
JuliusJulo
19.10.16,07:55
no ved problem je v tom ze sa to nepreda lebo majitel pred nami to nevedel predat 3 roky,, mi sme v situacii takej ze mame na to cca mesiac mozno dva aby sme sa zbavili jedneho bud splatky hypo na slovensku alebo najmu v anglicku cize musi prist rozhodnutie ci ostat tu a prist o dom alebo ist naspat na sk a snazit sa niekde zamestnat alebo co a platit radsej hypo,,,byt je na hypoteku tiez a ma ho ina banka tak o ten asi nemozme prist ,,,len v byte su najomnici tak tam niesu naklady na ten byt ziadne
JuliusJulo
19.10.16,07:58
problem je v tom ze to nepredame , neda sa predat pripadne to bude trvat mozno roky ako som povedal ten majitel predtym to predaval cez tri roky ten dom je v takom regione ze tam si to nemozu ludia asi dovolit prevadzkovat take velke domy, ved sa zamysli ze naco bude niekto kupovat obrovsky dom, do ktoreho je este treba urcita investicia za 80tisic eur ked moze kupit byt nie na dedine ale priamo v meste za 20 tisic eur,,
Dáša_
19.10.16,08:00
keď raz budete mať dlžoby, uspokoja sa zo všetkého majetku. Keď príde k exekúcii, tak kľudne prídete aj o byt. Nikde nie je povedané, že keď máte hypotéku na dom, tak prídete iba o dom. Možno budete ten dom musieť ponúknuť pod cenu - vtedy sa možno predá.

Na druhej strane, ide o to, akú prácu máte v anglicku a či vám tam tá práca vydrží.
TRULY
19.10.16,08:07
No v prvom rade mi nedá nenapísať bez urážky že zobrať si s velľkými očami dom na hypoteku pri splátke 750e mesačne je doslova šialenstvo.
1. nikdy nemate istu robotu
2. dom vo vašom okrese nieje rýchlo predajný a ani prenajatia scopny
- ale to už vám asi došlo.

Bud skuste ten dom na rýchlo niekomu za výhodnu extremne výhodnu cenu prenajať.
Bud sa ho pokuste predať aj z anižšiu cenu ako si myslite že idu domy lebo ak sa do toho pustia exekutory a banka tak vám cenu zbiju možno aj na 75% ked do toho započítaju rozne poplatky a zražky a nevie čo ešte.
Práca v anglicku bola výhodna pred 10 rokmi a nie teraz, takže bud sa nadrilujte angličtinu a chodte do lepšej prace, alebo zoberte aj umývanie hrncov ak je to nutne.
Co sa týka psíka tak je to velmi ťažké tiež mam psa a nedal by som ho za svet ale je asi na čase uvažovať nad tým či ho dočasne nedáte k rodine alebo k dobrým známym a nepojdete do lacnejšieho bývania. Ono je rozdiel yorkshire alebo mastif.
Možno treba viac hladať a niekto povoli aj psíka čo by bola ta najlepšia situacia. Jednoducho budete musieť otravovať znamych a kamaratov a trošku sa aj ponižiť aby vam pomohli v tejto situácii.
Dáša_
19.10.16,08:10
tak, tak. Treba to riešiť a okamžite, Aj za cenu rpedaja pod cenu.
JuliusJulo
19.10.16,08:25
my mame obidvaja pracu v anglicku, ja pracujem v statnej sprave pre birmingham city council a manzelka pracuje tiez cize mi sa nemusime drilovat anglictinu a umyvat hrnce, btw ja pracujem 180 hodin do mesiaca takze brigady a extra roboty tazko dam ,,,psika k rodine nemozme dat nakolko rodina ma tiez psika - argentinska doga doma + 2 stafordsirsky bultierieri asi nieje moc dobra kombinacia, lacnejsie byvanie nic moc nevyriesi,,nastala proste takato situacia, mali sme v plane ist naspat na slovensko od aprila -maja situacia sa vyvinula v nas neprospech skor ako sme si mysleli,,,prenajat dom z obytnou plochou 500m2 na extremne vyhodnu cenu v okrese roznava to je kolko?? keby aj niekto platil najom extremne vyhodny 200 eur tak mozno by nestacil zvladat poplatky za energie ,,otazka znie ci v okrese roznava ak sa tam vratime zvladneme platit tieto naklady,,ono tie naklady pojdu dole casom,,lebo v tych 750 je este zahrnuta vycerpana kreditna karta ktora sa pomaly splaca + jeden uver spred roka na rekonstrukciu kuchyne + povolene precerpanie,,bez tychto veci by bola splatka domu 350 eur,,,napisal som ake su nase naklady na sk kolko posielame kazdy mesiac na slovensko,,,podstata je ci si myslite ze je realne zachranit dom ked sa vratime na sk najdeme rychlo robotu alebo je to bez sance v takom regione,,,, ja viem ze v takom okrese z nakladmi 750 eur je tazko prezit ale nas plan bol uplne iny ale to bolo az od aprila a situacia nastala teraz bohuzial,,,dovod mozno zo vyznie smiesne - ochorel nam pes tak sme miesto podnajmu v anglicku platili veterinara 400 libier asi tak,,a teraz nam tie peniaze chybaju,,,
Dáša_
19.10.16,08:36
základná otázka - fakt potrebujete na slovensku taký obrovský dom?????? Ked vyriešite toto, vyriešite aj ostatné. Spočítaj ale uplne reálne, kolko by si potreboval za dom dostať. ale reálne len tak, že by si s hypo bol na nule a ostatné uvery by si splácal dalej. A skus odtial
bodliak
19.10.16,08:56
zbavte sa psa, aby ste teraz mohli ist do lacnejsieho.
TRULY
19.10.16,09:00
určite vás nesudim, aby ste to nebral zle, a chápem vašu situáciu. Ako píše dáša neviem či bolo dobre riešenie to že je ten dom taký velky. Deti tam bývať nebudu lebo prace niet a tiež pojdu niekam do mesta centra a ostane v dome sami tak ako x ludi ktorých poznam.
Realne je všetko len sa nejako vysomariť z tých vasich dlhov.
Nejake pozemky na predaj?
Dav
19.10.16,09:01
Skúsiť ho využiť ako turistickú ubytovňu alebo penzión. V okrese Rožňava je prekrásna príroda a dobrý podnikateľský zámer, alebo spolupráca s dobrým a overeným serióznym obchodným partnerom by mohla pomôcť. Aj to záleží na tom, kde ten dom je postavený, či v tých lepších lokalitách, alebo nie. Alebo, ako tu už radili, čím skôr ho predajte. A čo sa týka psa - skoré uzdravenie havovi.
Oliwa
19.10.16,09:25
Na kieho ste potom kupovali ten 3 roky nepredajný dom, ktorý potrebuje investíciu 80 tisíc Vy a ešte k tomu na hypo... ??? Najmä, ak ste už jednu mali. Ako dobrú investíciu do budúcnosti? To, že teraz sa byt "platí sám" nemusí automaticky znamenať, že aj Vaši nájomníci sa raz nemôžu dostať do problémov a Vy budete mať zase čo riešiť. Síce Vám to pomôže ako hadovi koleno, ale fakt nechápem, na čo ste si toho toľko nabrali na rohy a všetko chcete naraz - dom, byt, podnájom, psa, aj job v Anglicku... Niečoho sa musíte zbaviť. Ja by som sa ako prvého asi psa /aspoň dočasne/, aj keď ho možno máte ako náhradu za dieťa a psíčkari ma pôjdu roznosiť. Ale ste v problémoch až po uši a niečo obetovať musíte. Starať sa oňho je nad Vaše sily a ako píšete, v problémoch ste "vďaka" nemu.
Nik z nás Vám tu nezaručí, že na SK si nájdete rýchlo prácu, tobôž vo Vašom regióne. Hľadali ste už na patričných portáloch, aká je ponuka? Aby ste boli v obraze...
Ako máte postavenú zmluvu s nájomníkmi? Nestálo by za zváženie dohodnúť sa s nimi na ukončení zmluvy a predať síce momentálne bezproblémový byt /ak je predajný/, ktorým by ste mohli zaplatiť nepredajný dom, na ktorý Vám skôr či neskôr siahne ruka banky/exekútora?
Otázka znie, za akých podmienok /a či vôbec/ môžete predať nehnuteľnosť, na ktorú máte hypotéku...
BXLmiami
19.10.16,09:57
Asi by som predala čo je predajné,čiže byt a to hned a vyriešila situáciu s bankou.V anglicku by šiel do dobrých rúk psík a treba si pridať obaja druhú prácu.Prioritné je aby nenabehol exekutor,lebo ten značne predraží celý proces a aby ste sa v banke nedostali do registra neplatičov lebo to bude potom fakt problém dostať sa k čomukoľvek.Nedá sa nič robiť,spravili ste zlé rozhodnutie a teraz ho treba zaplatiť.Nie ste prví ani poslední,len sa z tej škody treba poučiť.
Braňo
19.10.16,10:14
prepáč, ale platiť hypotéku 750 EUR a mať neobývaný dom? nie je možné dať dom do prenájmu a mať aspoň takýto príjem? resp. využiť ho nejakým spôsobom?
Oliwa
19.10.16,10:26
Otvoriť si penzión nie je len tak... Ak nemá na SK niekoho, koho by tým poveril, aby mu vybavil všetky povolenia na prevádzku, staral sa o ňu aj o hostí. Je to na dlhé lakte, jeho tlačí čas a do toho domu by bolo treba najskôr mega investovať, aby sa tým penziónom mohol stať. A to netušíme, ako je to na okolí s konkurenciou...
To skôr tá turistická ubytovňa by bola asi reálnejšia, ale drevené prične a slamník asi veľa vynášať nebudú... Aj keď máme na SK vyhľadávané aj jednoduché ubytovanie s návratom k prírode, ale tam je zase ochotná gazdiná s domácimi špecialitami...
Dav
19.10.16,10:32
Veď preto píšem, že s dobrým a osvedčeným partnerom. Poznám okres Rožňava, ak je to v nevhodnej lokalite, tak nehrozí, že nájde kupca alebo zákazníkov do prípadného penziónu. A 750,- na hypotéku na turistickej ubytovni nezarobí len tak ľahko. Ale okrem čakania, kedy mu banka zhabe nehnuteľnosti, môže skúsiť inzerovať nielen predám dom, ale aj ponúkam na využívanie dom....
Dav
19.10.16,10:34
Ak je to v mimoriadne nevhodnej lokalite, ponúknuť neziskovkám na odkúpenie cez dotácie a zriadenie nejakého centra.
Oliwa
19.10.16,10:51
Tých 750 € hypo nie je len hypo. Rozmenené na "drobné", citujem: "lebo v tych 750 je este zahrnuta vycerpana kreditna karta ktora sa pomaly splaca + jeden uver spred roka na rekonstrukciu kuchyne + povolene precerpanie,,bez tychto veci by bola splatka domu 350 eur,"
Oliwa
19.10.16,11:03
A čo tak osobný bankrot?
Spľňali by ste podmienky a išli by ste do toho?
Dokázali by ste pokryť výdavky s ním spojené?

Viac google, ale tu je základ:
Musíte byť v platobnej neschopnosti – mať aspoň jeden finančný záväzok 30 dní po splatnosti
Mať viacero veriteľov (2-50)
Výška vašich dlhov prevyšuje hodnotu vášho majetku
Musíte mať akýkoľvek majetok v minimálnej výške 1659,7€
Musíte zaplatiť poplatok 663,88€ na odmenu a výdavky správcu
Mať pravidelný príjem

Alebo sa obrátiť na Carrefour, ako dosiahol, že mu v tomto štáte /ako som sa dnes dočítala/ odpustili 97% dlhov...
Dáša_
19.10.16,11:26
tak toto nie - prišli by aj o byt. tam správca predáva všetok majetok a z neho uspokojuje. Naviac, az potom príde k druhej etape, k oddlženiu.....
Oliwa
19.10.16,11:34
Nepoznám podrobnosti, nezaujímam sa o to, nie je to moja parketa... Len mi to tak napadlo - v nejakých reláciách som videla príbehy ľudí, ktorí si nabrali pôžičky ako vôl na rohy a bolo to pre nich jediné schodné riešenie...
Dáša_
19.10.16,11:39
no, ja hovorím z praxe. Tu sú ešte riešenia, niekolko. Len sa musia niečoho vzdať, aby nepriši o všetko. Bud sa vzdajú psa, alebo práce v anglicku, alebo bytu alebo domu. Poradie je len na nich. Este mozu mat nejaky iny majetok, ten predať. Ale ani jeden spôsob nie je bezbolestný.
Oliwa
19.10.16,11:52
A prikrývať sa takou perinou, na akú mám... lebo inak možno ľahko prísť aj o ňu...
Pravnik AI
19.10.16,12:34
Všetko sa dá predať, záleží len na cene... Najlepším a dovolím si tvrdiť, že jediným vhodným riešením je predať dom aj pod cenu, za ktorú ste ho kúpili, pretože banka, resp. exekútor urobí to isté a ešte vám vzniknú s tým spojené náklady + záznam v úverovom registri (pokiaľ je úver na vaše meno). Je možné, že ak sa z predaja domu nevyplatí celý zostatok nesplateného úveru, tak okrem toho, že nebudete už mať dom, zostanú vám ešte aj dlhy.

V strate ste už teraz a treba to prijať. Čím dlhšie budete hľadať iné "vhodnejšie" riešenia, tým väčšia bude vaša strata.
Oliwa
19.10.16,12:52
Niektoré nehnuteľnosti ani zadarmo... sú len na oštaru... Ani ako investíciu do ďalekej budúcnosti... Teda ak sa človek nevolá trebárs Kmotrík alebo Špirko...Nie každá prinesie zisk.
Ja si to pamätám inak: všetko sa dá kúpiť, záleží len na cene...
Neviem či to nebolo v tom filme s R.Redfordom a D. Moore...
dmc
19.10.16,16:56
....Z tu uvedeného mi vychádza ze nechcete ani v ľavo....ani v pravo....dopredu uz toboz nie...a dozadu ani za nic....a na meste nemozete ostat. Tak si vyberte.

Ja viem ze poucovat nepotrebujete ALE
- Az teraz hladate pomoc na nete ????? ked mate 2 hypoteky, dalsi uver na zariadenie, vycerpanu -nesplatenu kreditku - vycerpane odlozene splatky.....a teraz az teraz to chcete riesit ??????? na dialku ?????
Klobuk dole....odvaha ako "svina"....ale zivot a realita je kruta.

Vasa predstava o tom ze prestanete platit uver na dom a dom pustite banke je uplne od veci. Banka po case preda Vas dom za cenu ktory bude niekto ochotny zaplatit.......aj keby to malo byt iba 30 percent povodnej kupnej ceny........a zvysnu sumu bude od Vas dalej vymahat......... kludne mozete prist aj o byt ktory prenajimate. (Prijem z prenajmu by som nebral ako isty- poznam to z vlastnej skusenosti)

Sadnite si vecer...rozpiste si vsetko na papier.... a rozhodnite sa co chcete robit a hlavne UZ KONAJTE...... lebo pridete o vsetko.
bodliak
19.10.16,18:22
Riešite chorého psa. Gratulujem. Stál vás 400 libier, kvôli nemu nemôžete ísť bývať lacnejšie a aj tak máte výpoveď z nájmu.
Oliwa
19.10.16,19:03
Si zabil...
Braňo
20.10.16,04:57
toto nie je až tak podstatné, ale 4 roky neobývaný dom je dosť veľký luxus platiť.
jslancik
20.10.16,05:48
čítala si zadanie otázky a všetky informácie? osobný bankrot v tomto prípade? keď majú majetok napr. za 150k a dlhy za 100k? skutočne si myslíš, že je to najlepšie riešenie?
jslancik
20.10.16,05:58
žijete si veľmi luxusne a nie ste ochotní s tým nič robiť. byt v prenájme je OK, ale platiť ťažké peniaze za dom ležiaci ladom je veeľmi neekonomické. O predošlom hospodárení s peniazmi sa radšej nebudem rozpisovať. Treba vopred plánovať, tak, aby ste to zvládali platiť.

Rada?
- skús poprosiť rodinu o pár mesačnú finančnú výpomoc
- dom skúste čím skôr prenajať za akúkoľvek cenu, lepšie, ako nič. samozrejme nájomníkov treba dobre vybrať
- poriešte si vlastné bývanie v UK. Netvrďte, že sa to nedá...
- 180 hodín mesačne nie je také strašné. stále ti ostáva ďalších 180 hodín, a ak ste dvaja, tak 360. Aby ste sa z toho dostali, nepotrebujete tak veľa. Kľudne nejaká brigáda na víkendy.
Hlavne nehovor, že sa nechcete zodrať, že chcete tráviť čas spolu, že bla bla bla. Ste v s*ačkách a potrebujete sa z nich dostať. Ale kľudne trávte spolu čas, aj so psom, a príďte o dom, byt, atď. Nad rodinné vzťahy predsa nič nie je...
Dáša_
20.10.16,06:09
nuž, každý si musí určiť svoje priority
buchač
20.10.16,06:17
jslancik
žijete si veľmi luxusne a nie ste ochotní s tým nič robiť.
======================
Celý situáciu si napísal ešte véééľmi jemne.
Oliwa
20.10.16,06:38
Čítala. Aj Ty moju otázku či by vôbec spĺňali podmienky? Nik nevie, aká je hodnota ich majetku a výška dlhov. A neviem, odkiaľ máš, že si skutočne myslím, že je to najlepšie riešenie... To je aká "dedukcia"...
Oliwa
20.10.16,07:06
O luxuse nemôže byť ani reči... Ak niekoho položí na kolená 400 libier za psa, lebo nemá vytvorenú dostatočnú finačnú rezervu. Možno je dostatočný príjem a chyba je jednoznačne v gazdovaní, alebo nie je dostatočný príjem a žije sa na len sendvičoch... Nikde na svete pečené holuby do úst samy nepadajú...
bodliak
20.10.16,07:59
"vycerpana kreditna karta ktora sa pomaly splaca" je teda riadny luxus. A ten má svoju daň.
jslancik
20.10.16,10:44
presne tak, Oliwa...
nehnuteľnosť s hypotékou nie je problém predať. Troška viac papierovačiek, ale v princípe to nie je problém.
alohamercy
20.10.16,10:56
skúšali ste konsolidáciu hypotéky a všetkých ostatných úverov?
KEJKA
20.10.16,11:55
z toho, čo som si tu prečítala mi vychádza nasledovné
1. zbaviť sa psa
2. nájsť si brigádu aspon na 10 hod týždenne - víkendy, manuálna práca?
3. dať do ponuky na predaj aj byt aj dom, predať aj pod cenu, spolupracovať s realitkou, alternatívne ponúkať dom na využívanie, možno sa nájde investor a bude vedieť dať nejakú zálohu)
4. nechodiť na Slovensko - tu sa neuživíte
5. nájsť lacnejší podnájom bez psa
6. spojiť sa s bankou a riešiť hypotéku - splátky
7. osloviť iné banky a pokúsiť sa o refinancovanie (teraz sa znižujú úroky)
8. prehodnotiť výdavky v rámci rodinného rozpočtu a pokúsiť sa nájsť rezervy
9. všetky body riešiť súbežne a okamžite.
Oliwa
20.10.16,13:15
10. angažovať Kejku, aby to všetko zobrala do svojich rúk a vyriešila...
KEJKA
20.10.16,14:44
xixixi - tá poznámka ma pobavila. Aj ked je to situácia ozaj na zaplakanie (čo však nepomôže, treba konať)
Oliwa
20.10.16,18:58
Zadávateľ sa nám nejako odmlčal... Asi sedia doma s papierom a ceruzkou v ruke, hlavy dokopy a hľadajú rezervy podľa bodu č. 8... Alebo zobrali psa a išli na prechádzku...
JuliusJulo
26.10.16,09:54
ok uz sme to vyriesili,,,ohladne psa ked nahodou v podnajme nebudu chciet deti tak ich dame do domova dobre?? lebo v uk nie vo vsetkych podnajmoch chcu psov a deti,,takze deti do domova a psa do utulku aby sme sa vsetkeho zbavili a uspokojili poziadavky financnych institucii a zachranili dom,,,deti a psy - zive bytosti su nepodstatne lebo tie mozme odlozit,,,hej budeme to nakoniec refinancovat o 10 mesiacov,,psa si nechavame aj deti ,,,ale chceli sme dat deti do domova a psa do utulku pripadne poziadat v holandsku o eutanaziu deti a psa nechat uspat v uk to sme si rozmysleli nakoniec lebo sme zistili ze zivit psa a deti to sa este da,,,nechodit na slovensko tu sa neuzivime - vy ste tam potom preco?? tiez sa na slovensku neuzivite?? a ludia co na slovensku ziju sa tam tiez neuzivia tak preto tam ziju?? a neutecu vsetci do anglicka,nemecka atd??dakujem vsetkym za rady ale nad niektorymi radami sa mi naozaj zastavuje rozum,,,,a ako vidno zase peniaze zvitazili nad zdravym rozumom,,,,
JuliusJulo
26.10.16,09:57
no samozrejme ze sa nejdem zodrat lebo ked ma za dva roky drbne kvoli tomu ze som sa zodral tak potom ten dom zoberu tak ci tak logika nepusti,,alebo za 10 rokov budem ledva chodit lebo som siel zachranit dom,,,potom ma tam mozme niekto tlacit na invalidnom voziku aj tak sa da nie,,,
jslancik
26.10.16,10:03
keď si pridáš brigádu na pár hodín týždenne, tak sa určite nezoderieš...
Oliwa
26.10.16,10:31
Congratulations! K rozťatiu Vášho gordického uzla...
Inak pobavilo ako už dávno nie... takže napokon najhoršie z toho vyšli poraďáci... lebo všetci sa hrnú za peniazmi a mamonom a nechcú Vás na Slovensku....:D Len Vy nič, Vy muzikanti! Dúfam, že keď raz budete mať deti, tak to už budete mať vlastnú strechu nad hlavou a nebudete sa musieť pretĺkať po podnájmoch... Resp. že nebudete mať problém s ich zháňaním a platením... A že "pravda a láska zvíťazí nad lžou a nenávisťou..." Good Luck!
Wotan
26.10.16,10:45
neplatte hypoteku... aj ked je dom nepredatelny v tej lokalite, banka ho bude musiet potom aj tak predat, hoci pod cenu... dom si kupite iny aj potom ked sa vratite na SK
jslancik
26.10.16,10:58
wau, to nemyslíš vážne... keď banka predá pod cenu (hodnotu úveru), tak zvyšok bude vymáhať ďalej...
Braňo
26.10.16,11:18
akože doteraz si sa riadil rozumom, keď sa Ti zastavuje? poradila Ti dobre.
lubko6394
26.10.16,11:38
Však ak je najdôležitejší pes tak potom je všetko jasné. Kúp mu supegranule, barák daj predať realitke, ak bude treba predaj aj byt a keď sa pozviechaš kúpiš čo len budeš chcieť.
JuliusJulo
28.10.16,18:56
no ved sa pytam ze kam mam dat deti ci na eutanaziu alebo poslat k pedofilom do holandska?
afrikánka
28.10.16,19:03
celé zle....choď do Holandska, staň sa zoofilom a potom požiadaj o eutanáziu....
JuliusJulo
28.10.16,19:04
nie najprv musia tu eutanaziu vykonat vsetkych z toho tabora v calais a potom mozem poziadat ja a potom mozes poziadat napriklad aj ty,,,
dmc
29.10.16,13:25
zlozit si "ruzove okuliare" byva niekedy bolestne...zvykne sa s toho zatocit hlava a niekto moze mat aj halucinacie.......ale nebojte...ono to prejde.....